• შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი ავსტრიის რესპუბლიკის ფედერალუ...
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი ავსტრიის რესპუბლიკის ფედერალური კრიმინალური პოლიციის დელეგაციას მასპინძლობს
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი სამდღიან სამუშაო შეხვედრას მართავს ავსტრიის რესპუბლიკის ფედერალური კრიმინალური პოლიციის საგამოძიებო, ორგანიზებული დანაშაულისა და ზოგადი დანაშაულის დეპარტამენტის დელეგაციასთან.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ავსტრიის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა ფედერალურ სამინისტროს შორის პოლიციის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ 2010 წლის შეთანხმების ფარგლებში განხორციელებული გასული წლის თანამშრომლობის შედეგები და მიღწევები.
მხარეები არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ ტრანსსასაზღვრო ორგანიზებული დანაშაულის, ნარკოდანაშაულისა და კიბერდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით.

• The Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Ge...
The Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia is hosting a delegation of the Federal Criminal Police Office of the Republic of Austria
The Central Criminal Police Department of Ministry of Internal Affairs of Georgia is holding 3-day workshop with the delegation of the Investigation, Organized and General Crime Department of the Federal Criminal Police office of the Republic of Austria.
During the meeting the sides discussed cooperation results and achievements reached in previous year within the framework of the Agreement on Police Cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Federal Ministry of the Interior of the Republic of Austria, signed in 2010.
The sides made an arrangement for deepening existent cooperation in the field of trans-border organized crime, drug-related crime and cybercrime.