• შსს-ს წარმომადგენლებმა სკოლა „ფესვები“-ს მოსწავლეებს ანტინარკოტიკული კამპანია დ...
შსს-ს წარმომადგენლებმა სკოლა „ფესვები“-ს მოსწავლეებს ანტინარკოტიკული კამპანია და ე.წ. „ბიოს“ წინააღმდეგ მიღებული კანონი გააცნეს
შსს-ს წარმომადგენლებმა, ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, თბილისში, ასი ათასი მოწამის სახელობის სკოლა „ფესვები“-ს მოსწავლეებთან საინფორმაციო-საგანმანათლებლო ხასიათის შეხვედრა გამართეს და მათ სინთეზური ნარკოტიკის, იგივე „ბიოს“ წინააღმდეგ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ დაწყებული კამპანიის მიზანი და მნიშვნელობა გააცნეს.
შეხვედრაზე შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის საერთაშორისო სამართლებრივი თანამშრომლობის სამმართველოს უფროსი სოფო კილაძე მოზარდებს შსს-ს მიერ ინიცირებული ანტინარკოტიკული საკანონმდებლო ცვლილებების და მათი მნიშვნელობის შესახებ ესაუბრა. მან მოსწავლეებს განუმარტა, რომ 1 მაისიდან ძალაში შევიდა კანონი „ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების შესახებ“ და ამ კანონის თანახმად, ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების დამზადება, წარმოება, შეძენა, შენახვა, გადაზიდვა, გადაგზავნა ან გასაღება, საქართველოს ტერიტორიაზე უკანონოდ შემოტანა ან უკანონოდ გატანა იკრძალება, შესაბამისად კი, მსგავსი ქმედება სისხლის სამართლის წესით ისჯება.
შეხვედრის მსვლელობისას, შსს-ს წარმომადგენლებმა სკოლის მოსწავლეებს ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში გადაღებული საინფორმაციო ვიდეორგოლებიც უჩვენეს, რომლებშიც სხვადასხვა პროფილის ექიმები სინთეზური ნარკოტიკის მოხმარებით გამოწვეულ საფრთხეებზე და სავალალო შედეგებზე საუბრობენ. მოზარდებს ე.წ. ბიონარკოტიკის მოხმარებით გამოწვეული მავნე ზეგავლენის შესახებ დეტალური ინფორმაცია ნარკოლოგმა ზურაბ სიხარულიძემ მიაწოდა. მოსწავლეებმა მათთვის საინტერესო ყველა შეკითხვაზე ამომწურავი პასუხები მიიღეს.
ე.წ „ბიოს“ წინააღმდეგ მიმართული ანტინარკოტიკული კამპანია შსს-მ 24 მარტს დაიწყო. მისი სლოგანია „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“.

• MIA representatives familiarized pupils from school of hundred thousand martyrs-...
MIA representatives familiarized pupils from school of hundred thousand martyrs- “Fesvebi” with anti-drug campaign
MIA representatives held meeting with pupils from hundred thousand martyrs school - “Fesvebi” within the frames of anti-drug campaign and familiarized senior pupils with the goal and significance of the social campaign launched against synthetic drugs.
Head of International Legal Cooperation Division of the International Relations Department of the MIA Sophio Kiladze explained juveniles that according to the law on “New Psychoactive Substances” which was initiated by the Ministry law manufacture, production, purchase, keeping, transportation, transfer or distribution, also illegal taking into or out of the territory of Georgia of a new psychoactive substances are prohibited and relevantly such actions are the subject of criminal responsibility.
During the meeting MIA representatives presented video to the pupils, made for the anti-drug campaign. Doctors who participated in social videos inform public on threats and dangers of the so called bio drugs. Policemen also presented informative video prepared by Emergency Response Center 112 by means of which society will receive information on first symptoms typical after using “bio” narcotics; they also received information on inevitability to call ambulance after detecting first signs of synthetic drugs addiction. Slogan of the campaign is “Changing Attitude Together”. Aim of the campaign is the prevention of the use of synthetic narcotics and providing public with information on the mentioned subject. The issues of the hazardous impact of so called “Bio Drugs” were explained by the narcologist Zurab Sikharulidze. He answered to the all questions of the pupils.
Ministry of Internal Affairs launched anti-drug campaign on March 24. Slogan of the campaign is “Changing Attitude Together”.