• შსს-ს წარმომადგენლებმა პროექტის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევ...
შსს-ს წარმომადგენლებმა პროექტის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში გარდაბანში მოსწავლეებთან შეხვედრა გამართეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივითა და ორგანიზებით, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში, გარდაბნის ზ.დევდარიანის სახელობის N1 საჯარო სკოლაში მე-10 კლასელებთან შეხვედრა ჩატარდა.
შსს-ს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს წარმომადგენლები მოსწავლეებს ოჯახში ძალადობის, არასრულწლოვანთა შორის დანაშაულის პრევენციის, მართლწესრიგისა და უსაფრთხოების საკითხებზე ესაუბრნენ და მოზარდებში დანაშაულის პრევენციის მიზნით შექმნილი ვიდეორგოლი უჩვენეს. შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა.
შეხვედრის მიზანი იყო მართლწესრიგისა და უსაფრთხოების საკითხებზე მოზარდების ცნობიერების ამაღლება და არასრულწლოვანთა შორის დანაშაულის პრევენცია.
კამპანიის ფარგლებში, საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროგრამა „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ხორციელდება როგორც დედაქალაქის, ისე რეგიონების საჯარო სკოლებში, მათ შორის არაქართულენოვან სკოლებში.

• MIA representatives visited Gardabani pubic school within the frames of “Mainten...
MIA representatives visited Gardabani pubic school within the frames of “Maintenance of law and crime prevention program for public schools” project
The Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science initiated and organized visit of MIA representatives to Gardabani Public school N1 for meeting with senior-class pupils within the frames of “Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
Representatives of Kvemo Kartli Regional Main Division discussed issues of domestic violence, crime prevention among youth law and security and presented specially made video aimed at crime prevention among youth. The meeting was held in Q&A format.
From May1 Ministry of Internal Affairs launched informative-educational campaign, aimed at informing public on forms of relations with law enforcement agencies and on citizens’ rights provided by the law, crime prevention among youth by promoting development of the public awareness in the field of law and security.
Within the frames of the project -“Maintenance of law and crime prevention program for public schools" meetings with pupils will be held at schools of the capital and regions, including ethnic minority schools.