• შსს-ს წარმომადგენლებმა ანტინარკოტიკული კამპანია თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ...
შსს-ს წარმომადგენლები, ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, სტუდენტებთან შეხვედრებს განაგრძობენ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა და ნარკოლოგმა თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებს ე.წ. ბიონარკოტიკის წინააღმდეგ მიმართული კამპანიის მიზანი და მნიშვნელობა გააცნეს.
შეხვედრაზე შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის საერთაშორისო სამართლებრივი თანამშრომლობის სამმართველოს უფროსმა სოფო კილაძემ სტუდენტებს განუმარტა, რომ 1 მაისიდან ამოქმედდა კანონი „ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების შესახებ“, რომელიც შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივით შეიქმნა და ეფექტურად მუშაობს, ბოლო პერიოდის განმავლობაში ახალი ფსიქოაქტიური საშუალებების შეძენა-შენახვისა და გავრცელების არაერთი ფაქტი აღიკვეთა. კანონის თანახმად, იკრძალება ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების დამზადება, წარმოება, შეძენა, შენახვა, გადაზიდვა, გადაგზავნა ან გასაღება, საქართველოს ტერიტორიაზე უკანონოდ შემოტანა ან უკანონოდ გატანა, შესაბამისად, მსგავსი ქმედება სისხლის სამართლის წესით ისჯება.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა. შსს-ს წარმომადგენლებმა სტუდენტებისთვის საინტერესო შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხეს. ნარკოლოგმა ზურაბ სიხარულიძემ ე.წ. ბიონარკოტიკების მოხმარების მავნე ზეგავლენის შესახებ ახალგაზრდებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა.
ანტინარკოტიკული კამპანიის სლოგანია „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“, მიზანი კი ე.წ. ბიონარკოტიკის გამოყენების პრევენცია და საზოგადოების სათანადო ინფორმირებაა.

• MIA representatives familiarized students from Tbilisi Teaching University with...
The representatives of Mia continues meetings with students within the frames of anti-drug campaign launched by the Ministry of Internal Affairs. Along with narkologist they familiarised students of Tbilisi Teaching University the goal and significance of the social campaign launched against synthetic drugs.
The head of International Legal Cooperation Division of the International Relations Department of the MIA Sophio Kiladze explained juveniles that according to the law on “New Psychoactive Substances” which was initiated by the Ministry law manufacture, production, purchase, keeping, transportation, transfer or distribution, also illegal taking into or out of the territory of Georgia of a new psychoactive substances are prohibited and relevantly such actions are the subject of criminal responsibility.
The issues of the hazardous impact of so called “Bio Drugs” were explained by the narcologist Zurab Sikharulidze. He answered to the all questions of the students.