შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი თეიმურაზ კალანდაძე და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლები, ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, ახალციხის მე-5 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შეხვდნენ. შსს-ს წარმომადგენლებმა უფროსი კლასის მოსწავლეებს ე.წ. ბიონარკოტიკის წინააღმდეგ დაწყებული კამპანიის მიზანი და მნიშვნელობა გააცნეს. შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა და მოსწავლეებს საშუალება მიეცათ მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.
შსს-ს წარმომადგენლებმა მოზარდებს კამპანიის ფარგლებში გადაღებული საინფორმაციო ვიდეორგოლები უჩვენეს, რომლებშიც სხვადასხვა პროფილის ექიმები მოქალაქეებს ე.წ. ბიონარკოტიკის მოხმარებით გამოწვეულ საფრთხეებზე აწვდიან ინფორმაციას. შეხვედრაზე შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ის მიერ მომზადებული საინფორმაციო რგოლის ჩვენებაც მოეწყო. ვიდეორგოლის მეშვეობით სკოლის მოსწავლეებმა იმ პირველადი სიმპტომების შესახებ შეიტყვეს, რაც ე.წ. „ბიოს“ მოხმარებას ახასიათებს და აღნიშნული სიმპტომების არსებობის შემთხვევაში, სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების გამოძახების აუცილებლობის შესახებ ინფორმაცია მიიღეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ანტინარკოტიკული კამპანია 24 მარტს დაიწყო. კამპანიის სლოგანია „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“, მიზანი კი ე.წ. ბიონარკოტიკის გამოყენების პრევენცია და საზოგადოების ინფორმირებაა. ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეებთან შეხვედრები ქვეყნის ყველა რეგიონში გაიმართება.

Within the frames of anti-drug campaign head of Samtskhe-Javakheti Regional Main Division Teimuraz Kalandadze along with other representatives of the Ministry of Internal Affairs held meeting with pupils from Public school N5 located in Akhaltsikhe.MIA representatives familiarized pupils with the aim of the social campaign launched against synthetic drugs and participated in Q&A format meeting with them.
During the meeting MIA representatives presented video to the pupils, made for the anti-drug campaign. Doctors who participated in social videos inform public on threats and dangers of the so called bio drugs. Social videos have been aired by TV channels and radios and shown at cinemas and disseminated in social networks. At the meeting, within the frames of the campaign, policemen also presented informative video prepared by Emergency Response Center 112 by means of which society will receive information on first symptoms typical after using “bio” narcotics. Public will also receive information on inevitability to call ambulance after detecting first signs of synthetic drugs addiction.