• შსს-ს წარმომადგენლები ევროპის პოლიციელთა და მეხანძრეთა სპორტულ თამაშებზე გაემგზა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები ევროპის პოლიციელთა და მეხანძრეთა მე-5 სპორტულ თამაშებში იღებენ მონაწილეობას. ღონისძიების გახსნის ოფიციალური ცერემონია ბელგიის ქალაქ ბრიუსელში 12 ივლისს გაიმართა.
შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით, ქართველი სპორტსმენი პოლიციელები მონაწილეობას იღებენ პოლიციელთა და მეხანძრეთა ევროპის ჩემპიონატში. ევროპის პოლიციელთა და მეხანძრეთა სპორტული თამაშები მეხუთედ იმართება და მასში მსოფლიოს 32 ქვეყნის პოლიციელები და მეხანძრეები მონაწილეობენ. ევროპის ჩემპიონატზე საქართველოს შს სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის 11 სპორტსმენი პოლიციელი სპორტის 3 სახეობაში – ძიუდოში, ცურვასა და სირბილში მიიღებს მონაწილეობას.
აღსანიშნავია, რომ 2013 წელს პოლიციელთა და მეხანძრეთა მსოფლიო ოლიმპიადაზე მოასპარეზე ქართველმა პოლიციელებმა 12 მედალი მოიპოვეს, მათგან 9 ოქროსი.
ბელგიის შინაგან საქმეთა მინისტრმა ჟოელ მილკეტმა პოლიციელთა და მეხანძრეთა მე-5 სპორტული თამაშები გახსნილად გამოაცხადა და მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან ჩამოსულ სპორტსმენ პოლიციელებს წარმატება უსურვა. ბელგიელმა პოლიციელებმა გახსნის ცერემონიის დაწყებამდე სტადიონზე შეკრებილი მონაწილეებისა და სტუმრებისთვის დამნაშავის დაკავების ინსცენირება მოაწყვეს.

• Employees of the Ministry of Internal Affairs got involved in “World Police and ...
Employees of the Ministry of Internal Affairs got involved in “World Police and Fire Games”. Official opening ceremony was held on July 12 in Brussels, Belgium.
Under the initiative of the Ministry of Internal Affairs Georgian sportsmen participate in “World Police and Fire Games” which is held for the fifth time with the involvement of policemen and firefighter from 32 countries. Georgian team will participate with 11 sportsmen in Judo, swimming and race contests.
It is notable that in 2013 Georgian sportsmen won 12 medals including 9 cold at “World Police and Fire Games”.
Minister of Internal Affairs of Belgium Joelle Milquet has opened “World Police and Fire Games” and wished success to all contestants. Before the opening ceremony Belgian police officers demonstrated skills of taking violators under the arrest for the invited guests and team supporters.