• შსს-ს წარმომადგენლები ევროკავშირის წევრი ქვეყნების წარმომადგენლებს შეხვდნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს, პრაღის პროცესის მიზნობრივი ინიციატივის ორგანიზებით მიმდინარე არალეგალური მიგრაციის საპილოტე პროექტის ფარგლებში, ევროკავშირის წევრი ქვეყნების (რუმინეთი, სლოვაკეთი, პოლონეთი) და მიგრაციის პოლიტიკის განვითარების საერთაშორისო ცენტრის (ICMPD) წარმომადგენლები ეწვივნენ.
შეხვედრის მიზანს მიგრაციისა და რეადმისიის კუთხით საქართველოში არსებული ვითარების გაცნობა წარმოადგენს, კერძოდ, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ არალეგალური მიგრაციის კუთხით განხორციელებული რეფორმების და სამომავლო გეგმების გაცნობა, ევროკავშირის წევრ ქვეყნებთან გაფორმებული რეადმისიის საიმპლემენტაციო ოქმებისა და მესამე ქვეყნებთან მოლაპარაკებების პროცესში არსებული რეადმისიის ხელშეკრულებების მიმოხილვა, რეადმისიისა და არალეგალური მიგრაციის კუთხით ევროკავშირის წევრი ქვეყნების გამოცდილების გაზიარება, თანამშრომლობის სფეროების განხილვა.
შეხვედრას შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის, რეფორმებისა და განვითარების სააგენტოს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტისა და ადმინისტრაციის თანამშრომლები ესწრებოდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, ექსპერტებს დაგეგმილი აქვთ შეხვედრები მიგრაციის სფეროში ჩართული შესაბამისი სახელმწიფო უწყებებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან.

• REPRESENTATIVES OF MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS MET WITH REPRESENTATIVES OF EU M...
Representatives of EU member states (Romania, Slovakia, Poland) and International Center for Migration Policy Development (ICMPD) visited the Ministry of Internal Affairs within the frames of Pilot Project on Illegal Migration, organized by Prague Process Targeted Initiative.
The aim of the visit was to review the current situation in the field of Readmission and Migration; namely, the future plans and reforms implemented by the MIA; to discuss the implementing protocol on readmission with EU member states and the existing readmission agreements with third countries; to share the European experience; to discuss the fields of cooperation.
The meeting was attended by the representatives of International Relations Department, Reforms and Development Agency, Patrol Police Department and Administration.
Within the frames of the visit the experts have meetings with representatives of relevant state agencies and International Organizations.