• შსს-ს ტორონტოს უნივერსიტეტის პროფესორი და სტუდენტები ეწვივნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორი გოჩა რატიანი ტორონტოს უნივერსიტეტის ევროპის კვლევის პროგრამის დირექტორს, პროფესორ რობერტ ოსტინს და ამავე უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა.
სტუმრები საქართველოში, განსაკუთრებით, შს სამინისტროში მიმდინარე რეფორმებით დაინტერესდნენ. საუბარი ასევე შეეხო საქართველოს ევროპულ სივრცეში ინტეგრაციას, დემოკრატიზაციას და ძალოვანი უწყებების მიმართულებით რეგიონის სხვა ქვეყნებთან თანამშრომლობას.
საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორმა სტუმრებს ოკუპირებული ტერიტორიების გარშემო შექმნილი ვითარებაც გააცნო.

• Students and professor of Toronto University visited MIA
Head of Informational-Analytical Department Gocha Ratiani met with the Director European Studies of Toronto University, Professor Robert Ostin and students from the mentioned educational institution.
Students expressed their special interest towards the reforms implemented at the Ministry of Internal Affairs. Sides also discussed European integration issue as well as democratization process and co-operation issues between the countries and in the field of law enforcement.
Head of Informational-Analytical Department also reviewed situation in the occupied regions of the country.