• შსს-ს თანამშრომლებს გენდერულ თემებზე ტრენინგი ჩაუტარდათ
შსს-ს რეფორმებისა და განვითარების სააგენტოს და „ქალთა საინფორმაციო ცენტრის“ ორგანიზებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრუქტურული ქვედანაყოფების ხელმძღვანელი პირებისათვის გუდაურში გენდერულ თემებზე 3 დღიანი ტრენინგი - "უსაფრთხოების სექტორში გენდეული თანასწორობის და ქალების, მშვიდობისა და უსაფრთხოების პრინციპების ინტეგრირება" ჩატარდა.
ტრენინგი მიზნად ისახავდა შინაგან საქმეთა სამინისტროში გენდერული პრინციპების ინტეგრირების ხელშეწყობასა და ცნობიერების ამაღლებას.
გენდერთან დაკავშირებულ საკითხებზე შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქტიურად თანამშრომლობს როგორც საერთაშორისო, ისე ადგილობრივ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან.
აღსანიშნავია, რომ 2014 წლის 29 სექტემბერს გენდერული თანასწორობისა და ქალთა გაძლიერებისთვის გაერო-ს ქალთა ორგანიზაციასა (UN Woman) და შინაგან საქმეთა სამინისტროს შორის ხელი მოეწერა ურთიერთგაგების მემორანდუმს, რომლის თანახმად, სამინისტროში ჩატარდა გენდერული აუდიტი. აუდიტის განმახორციელებელი ექსპერტების მიერ შემუშავდა დასკვნა, რომელიც ასახავს სამინისტროს მიერ მიღწეულ შედეგებს.

• Training on Gender Issues Held for the Employees of MIA
The Reforms and Development Agency of MIA along with the "Women Information Center" (WIC) organized three day training in Gudauri on the issues of “integration of women, gender equality, peace and security principles in security sector” for officials of the structural units of the Ministry of Internal Affairs. The training was aimed at facilitation of gender principles integration and awareness raising in the Ministry of Internal Affairs.
The Ministry of Internal Affairs actively cooperates with international as well as local non-governmental organizations on gender issues.
It should be noted that on September 29, 2014 the Memorandum of Understanding was signed between the United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women (UN Woman) and the Ministry of Internal Affairs of Georgia. According to the Memorandum the participatory gender audit was conducted at the Ministry. The experts conducting the audit developed the report reflecting the achievements of the Ministry.