• შსს-ს თანამშრომლებმა თუშეთში მომხდარი ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად დაშავებულებს...
შსს-ს თანამშრომლებმა თუშეთში მომხდარი ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად დაშავებულებს დახმარება აღმოუჩინეს
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამართველოს ახმეტის რაიონული სამმართველოს და საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა თუშეთში, ახმეტის რაიონში, ერთობლივად ჩატარებული სამაშველო ღონისძიებების შედეგად, ავტოსაგზაო შემთხვევისას ხევში გადავარდნილი ავტომანქანის მგზავრებს დახმარება აღმოუჩინეს და დაშავებულები თბილისში სასაზღვრო პოლიციის კუთვნილი ვერტმფრენით გადაიყვანეს.
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება, რომ ახმეტის რაიონში, ომალო-დართლოს დამაკავშირებელ გზაზე, „ტოიოტა“-ს მარკის ავტომანქანა სავალი ნაწილიდან გადავიდა, ხევში გადავარდა, რის გამოც რამდენიმე ადამიანი დაშავდა, რომლებსაც სასწრაფოდ ესაჭიროებოდათ დახმარება.
სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ბრიგადა უგზოობის გამო რაიონიდან შემთხვევის ადგილზე ვერ გამოცხადდა, რის გამოც, კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ახმეტის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა შემთხვევის ადგილზე სოფელ ბოჭორნას უბნის ექიმი მიიყვანეს. ადგილზე მისვლისას გაირკვა, რომ ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად დაშავდა ორი მგზავრი, ხოლო დანარჩენმა სამმა სხეულის მსუბუქი დაზიანებები მიიღო. ისინი ხევიდან ადგილობრივმა მოსახლეობამ და სამართალდამცველებმა ერთობლივი ძალებით ამოიყვანეს. ექიმმა დაშავებულებს პირველადი სამედიცინო დახმარება ადგილზევე გაუწია, რის შემდეგაც, შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა დაშავებულები ვერტმფრენით თბილისში, ერთ-ერთ საავადმყოფოში გადაიყვანეს.
გამოძიება ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 276-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• MIA officers rescued individuals injured in car crash in Tusheti Gorge
The officers of Akhmeta police division of Kakheti Main Regional Division and MIA Emergency Management Department as a result of successful joint rescue operation held in Tusheti, Akhmeta manage to rescued passengers of vehicle which turned over in to the gorge and transported injured individuals in Tbilisi by helicopter owned by Border Police.
Emergency Response Center 112 has received report that “Toyota” type vehicle fell into the gorge in Akhmeta district, Omalo-Dartli highway and several individuals needed immediate assistence.
Ambulance crew could not reach the point by time becouse of the bad road condition therefore employees of Akhmeta Police division managed to transport Bochorma district medic. It was established that two passengers inflicted serious health injuries due to the crash as well as other three individuals had minor health injuries.
Local population and law enforcers took away injured passengers from gorge immediately. They were rendered first medical aid and transported to the hospital in Tbilisi by helicopter.
Investigation is conducted under the article 276 (Violation of Traffic Safety or Maintenance Rule) II part of the Criminal Code of Georgia.