• შსს-ს თანამშრომლებმა სამეგრელოში ორი მოქალაქე გადაარჩინეს
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა და სასაზღვრო პოლიციის პილოტებმა, ერთობლივად წარმატებით ჩატარებული სამაშველო ღონისძიების შედეგად, ორი მოქალაქე ადიდებული მდინარიდან უვნებლად გამოიყვანეს.
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ ,,112’’-ში შევიდა შეტყობინება, რომ სამეგრელოში, სოფელ ხაბუმესთან, მდ. ხობისწყლის ადიდების შედეგად, ორი მოქალაქე მდინარეში ხელოვნურად შექმნილი კუნძულიდან ნაპირზე გამოსვლას ვეღარ ახერხებდა.
ზუგდიდის, ხობისა და ჩხოროწყუს სახანძრო-სამაშველო განყოფილების სამაშველო ჯგუფები შემთხვევის ადგილზე ოპერატიულად გამოცხადდნენ. რთული რელიეფური პირობებისა და ჩქარი დინების გამო, საჭირო გახდა სამაშველო ღონისძიებაში სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენის ჩართვა. შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის პილოტის, პოლიციის მაიორის, ბესიკ გაბიანის ხელმძღვანელობით, ვერტმფრენის ეკიპაჟმა ურთულესი სამაშველო ოპერაცია წარმატებით განახორციელა. ორივე მოქალაქე ამჟამად უსაფრთხო ადგილზე იმყოფება.

The rescuers of Emergency Situations management Agency along with pilots of the Border Police as a result of the successfully conducted rescue operation saved two citizens from drowning in the waved of the river.
Emergency Response Center 112 received notification that two citizens were trapped on a river island, surrounded by the water of Khobistskhali river, located in Samegrelo region and were not able reach the shore.
Rescue crews of Khobi and Chkhorotskhu regions departed to the site immediately. Due to the difficult relief and fast flow of the river, it was necessary to involve the Border Police helicopter in the rescue operation. The helicopter crew successfully underwent a successful rescue operation under the direction of the MIA Border Police pilot, Police Major, Besik Gabiani. Both citizens are currently in safe place.