• შსს-ს თანამშრომლებმა ავტომობილის გარეშე საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად გამართულ ...
შსს-ს თანამშრომლებმა ავტომობილის გარეშე საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად გამართულ ველორბოლაში მიიღეს მონაწილეობა
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების სოციალური კამპანიის - „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“ ფარგლებში, ავტომობილის გარეშე საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად გამართულ ველორბოლას შეუერთდა.
აქციაში შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის სახე, შსს-ს სპორტული კლუბი MIA Force-ის მრბოლელი, ძარიან ავტომობილებში პირველი ქართველი ევროპის ჩემპიონი დათა ქაჯაია, შს სამინისტროს თანამშრომლები, საერთაშორისო ორგანიზაციების და სხვადასხვა ქვეყნის საელჩოების წარმომადგენლები, საჯარო პირები, არასამთავრობო ორგანიზაციის წევრები და ველომოყვარულები მონაწილეობდნენ.
ღონისძიება 22 სექტემბერს თბილისში, 12:00-დან 13:00 საათამდე მიმდინარეობდა. ველოგარბენის მონაწილეებმა სტარტი პეკინისა და მიროტაძის ქუჩების კვეთიდან ვაჟა-ფშაველას გამზირის მიმართულებით აიღეს. ველომრბოლელთა ნაკადმა სვლა ყაზბეგის გამზირზე გააგრძელა და გარბენი კვლავ პეკინისა და მიროტაძის ქუჩების კვეთაზე დაასრულა.
ავტომობილის გარეშე საერთაშორისო დღის აღნიშვნის მიზანია ქალაქების ცენტრალურ უბნებში ნაკლები ავტომობილის მოძრაობა, გარემოზე ზრუნვა და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია. მოქალაქეები ამ დღეს პირადი ავტომობილით სარგებლობისგან თავს იკავებენ, ფეხით გადაადგილდებიან ან ალტერნატიულ და ეკოლოგიურად უსაფრთხო ტრანსპორტს იყენებენ.

• MIA eemployees participated in cycling event dedicated to the “International Car...
Ministry of Internal Affairs joined the cycling event dedicated to the “International Car-Free Day” within the frames of MIA-led social campaign -“For the Sake of You and Your Safety”.
The event was joined by the celebtiry face of MIA Force club and champion of Legends Euro Nations Cup 2012, Data Kajaia as well as MIA employees, representatives of international organizations and citizens.
The event was held in Tbilisi on October 22 and lasted for an hour; beginning from 12:00 to 13:00 pm. Participants of the event started the race from the crossing of Pekini and Mirotadze Streets and continued the route to Vazha-Pshavela Avenue. Cyclists continued the route to the direction of Kazbegi Avenue and finished the race on the crossing of Pekini and Mirotadze Streets.
Marking the International Car-Free Day is aimed to reduce the amount of traffic in the central parts of the capital and to promote heathy lifestyle. Citizens refrain from using their personal cars on this day; they walk or use alternate, ecologically safe transport.