• შსს-ს თანამშრომელმა ძალისმიერი სპორტის ევროპის ჩემპიონატზე 2 ოქროს მედალი მოიპოვ...
შსს-ს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელმა, შალვა ბებიაშვილმა თურქეთის ქალაქ სტამბულში, ძალისმიერი სპორტის ევროპის ჩემპიონატზე პირველი ადგილი დაიკავა.
ჩემპიონატი ძალისმიერი სპორტის საერთაშორისო გაერთიანების მიერ იყო ორგანიზებული და მასში 6 ქვეყნის 83 სპორტსმენმა მიიღო მონაწილეობა, მათ შორის, ამერიკის შეერთებული შტატებიდან და დიდი ბრიტანეთიდან.
ქართველმა ძალოსანმა 125 კილოგრამიან წონით კატეგორიაში, სამჭიდის ყველაზე გავრცელებულ ორ სახეობაში – წოლჭიმსა და შტანგის ამოწევაში წარმატებით იასპარეზა და 2 ოქროს მედალი მოიპოვა. მან წოლჭიმში მაქსიმალური - 190 კგ, ხოლო შტანგის ამოწევაში კი 265 კგ დაძლია.

• Employee of the Ministry of Internal Affairs won 2 gold medals at the European P...
Employee of the Ministry of Internal Affairs won 2 gold medals at the European Power Sport Championship
Employee of the MIA Strategic Pipelines Protection Department Shalva Bebiashvili took the 1st place at the European Power Sport Championship held in Istanbul, Turkey.
83 Athletes from 6 countries, including USA and Great Britain took part in the championship organized by International Power Sports Union.
Georgian Power Sports Athlete competed in 125kg weight category of the two most popular styles of powerlifting: bench press and deadlift and won two gold medals. Athlete lifted maximum weight-190 kg in the bench press and 265 kg in the deadlift.