• შსს-ს ტაჯიკეთის რესპუბლიკის უწყებათშორისი დელეგაცია ეწვია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ტაჯიკეთის რესპუბლიკის უწყებათშორისი დელეგაცია ესტუმრა. ვიზიტი გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ტაჯიკეთის ოფისის ორგანიზებით განხორციელდა.
ტაჯიკეთის სხვადასხვა სამინისტროს წარმომადგენლებმა შეხვედრები გამართეს შსს-ს სასაზღვრო პოლიციასა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტში, სადაც საზღვრის ინტეგრირებული მართვის კუთხით განხორციელებულ რეფორმებს, მიმდინარე და დაგეგმილ პროექტებს გაეცნენ.
სტუმრები ასევე ეწვივნენ თბილისის აეროპორტს, სადახლოსა და წითელი ხიდის სასაზღვრო სექტორებს და სასაზღვრო გამტარ პუნქტებს, სადაც საპატრულო პოლიციისა და სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლები მათ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის დაცვის სტანდარტების, საპასპორტო კონტროლისა და მგზავრთა შემოწმების წესების შესახებ ესაუბრნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის წევრები შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაშიც იმყოფებოდნენ. სტუმრები სასწავლო პროგრამების, მომზადებისა და გადამზადების კურსების შესახებ ინფორმაციას გაეცნენ, აკადემიის ბაზა დაათვალიერეს და სიმულაციურ სწავლებაში მონაწილეობა მიიღეს.
ვიზიტის მიზანი იყო ტაჯიკი კოლეგებისთვის საზღვრის ინტეგრირებული მართვის, მესაზღვრეთა სასწავლო პროგრამების, საზღვარზე ნარკოტიკების კონტროლისა და კორუფციასთან ბრძოლის საკითხებზე საქართველოს შს სამინისტროს გამოცდილების გაზიარება.

• Interagency delegation from Tajikistan visited the Ministry of Internal Affairs
Interagency delegation from Tajikistan visited the Ministry of Internal Affairs. The visit was carried out under the organization of United Nations Development Program (UNDP) Tajikistan office.
Representatives of the various Ministries of Tajikistan held meetings with MIA Border Police and Patrol Police Department, where they got familiarized with reforms held in border management integration as well as ongoing and planned projects.
Guests also visited Tbilisi International Airport, Sadakhlo and Red bridge border sectors and border crossing points, where they received comprehensive information on passport control, border security standards and passenger examination rules.
Within the frames of the visit members of the delegation also visited MIA Academy. Guests got acquainted with study programs, training and re-training courses, academy base and took part in simulation trainings.
The aim of the visit was to share experience of the Ministry of Internal Affairs in the sphere of Integrated Border Management, Border Training Programs, the fight against drug control and corruption on the border.