• შსს-ს სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის წვევამდელებმა ფიცი დადეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის 223-მა წვევამდელმა ფიცი საზეიმო ვითარებაში დადო. ფიცის მიღების ცერემონიას შს მინისტრის მოადგილე, პოლიციის პოლკოვნიკი თეიმურაზ მღებრიშვილი, სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი, პოლიციის პოლკოვნიკი ბონდო ოჩიგავა და უწყების სხვა ხელმძღვანელი პირები დაესწრნენ. წვევამდელებმა საქართველოს სახელმწიფო ჰიმნი შეასრულეს და სამხედრო მარშით ჩაიარეს, შემდეგ კი საკუთარი საბრძოლო უნარების დემონსტრირება მოახდინეს. ცერემონიის დასრულებისას ახალწვეულები მამა დავითმა დალოცა.
შსს-ს სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტში წვევამდელები ერთწლიან სავალდებულო სამხედრო სამსახურს გაივლიან. ისინი შეისწავლიან სამხედრო საქმეს, უზრუნველყოფილი იქნებიან უფასო სამედიცინო მომსახურებით, უფასო კვებით, ადგილობრივ სპორტულ ღონისძიებებში მიიღებენ მონაწილეობას. სავალდებულო სამხედრო სამსახურის გავლის პერიოდი ყოველ მესამე დღეს 24 საათიან მორიგეობას გულისხმობს. სამხედროები ასევე ისარგებლებენ მოკლევადიანი შვებულებით.
შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის 14 წარჩინებული ვადიანი სამხედრო მოსამსახურე სამხედრო სავალდებულო სამსახურის გავლის პერიოდში, სამაგალითო დისცილინისა და საბრძოლო მომზადებაში მიღწეული წარმატებებისთვის საპატიო სიგელით დაჯილდოვდნენ.
სამხედრო სავალდებულო სამსახურის დასრულების შემდეგ წარჩინებული ვადიანი სამხედრო მოსამსახურეები შესაბამისი კონკურსის გავლის შემთხვევაში შსს-ს სხვადასხვა დანაყოფში დასაქმდებიან.

223 recruits of the Department for the protection of the Strategic Objects of Special and Emergency Measures Center of the Ministry of Internal Affairs participated in oath taking ceremony. The ceremony was attended by Deputy Minister of Internal Affairs, Colone, Temur Mghebrishvili, Director for the Protection of Strategic, police Colonel Bondo Ochigava and other officials of the agency. The recruits sang the national anthem and marched and demonstrated their combat skills afterwards. After the ceremony was over recruits were blessed by father Davit.
The recruits will serve one year compulsory military service at the Department of the Special and Emergency Measures Center; they will learn military disciplines and participate in local sport events; will be provided with free medical service and meal. The mandatory service period means serving in 24-hour regime once in every three days. The servicemen will also have short-term vacation.
14 successful servicemen of the Department for the Protection of Strategic Objects were awarded with special certificates for the exemplary discipline and achievements in combat technic during compulsory military service.
After the completion of compulsory military service the servicemen having completed the service period with excellence shall be employed in different units of the MIA after winning in the relevant competition.