• შსს-ს სპორტული კლუბის წევრი, ავტომრბოლელი დათა ქაჯაია მსოფლიო ჩემპიონატზე იასპარ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს სპორტული კლუბის, MIA FORCE-ის ავტომრბოლელი, შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების პროგრამის სახე, ევროპის ჩემპიონი დათა ქაჯაია ძარიან ავტომობილებში მსოფლიო ჩემპიონატზე (TCR - TOURING CAR RICING) იასპარეზებს. დათა ქაჯაია პირველი სპორტსმენია, რომელიც საქართველოს სახელით მსოფლიო რბოლაში მიიღებს მონაწილეობას. მსოფლიო ჩემპიონატი სტარტს 3 აპრილს, ბაჰრეინში აიღებს და მსოფლიოს 11 ქვეყნის ცნობილ ტრასებზე გაგრძელდება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს სპორტულმა კლუბმა, ამ თემასთან დაკავშირებით, საზეიმო მიღება გამართა. ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი, მთავრობის წევრები, მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილე, თბილისის მერი, ხელისუფლებისა და ბიზნესსექტორის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
გიორგი მღებრიშვილმა სიტყვით გამოსვლისას ყურადღება შს სამინისტროს მხრიდან სპორტისა და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციის მნიშვნელობაზე გაამახვილა და დამსწრე საზოგადოებას დათა ქაჯაიას მხარდაჭერისკენ მოუწოდა.
შსს-ს სპორტული კლუბის საზეიმო მიღებას ზურაბ წერეთლის თანამედროვე ხელოვნების მუზეუმმა უმასპინძლა. საგამოფენო სივრცეში სპორტული კლუბის ავტომობილები, დავით ქაჯაიას მიერ სხვადასხვა დროს მოპოვებული თასები და ავტომრბოლელის ასპარეზობის ამსახველი ფოტოები იყო წარმოდგენილი.
მსოფლიო ჩემპიონატის პირდაპირი ტრანსლაცია, სხვადასხვა ქვეყნის სატელევიზიო არხებთან ერთად, საქართველოს საზოგადოებრივ მაუწყებელზე გადაიცემა. სპორტსმენის სპონსორად კი ღონისძიებაზე „საქართველოს ბანკი“ დასახელდა.

• Racer of the Sport Club of MIA Mr. Data Kajaia will compete in the World Champio...
The racer of the Sport Club “MIA Force” of the Service Agency, the face of the Traffic Safety Program of the MIA and European champion Data Kajaia will compete in the World Car Championship (TCR - TOURING CAR RICING). Mr. Data Kajaia is the first sportsman who will participate in the race on behalf of Georgia. The World Championship will start on April 3, 2016 in Bahrain and will continue on well-known routes of the world's 11 countries.
The Sport Club of the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs organized reception in this regard. The event was attended by Mr. Giorgi Mghebrishvili, the Minister of Internal Affairs, members of the Government, Deputy Head of Administration of the Government, the Mayor of Tbilisi, representatives of the Government and business sector.
In his speech Mr. Giorgi Mghebrishvili emphasized the importance of sport and healthy lifestyle actively supported by the Ministry of Internal Affairs and called the audience to root for Data Kajaia.
The reception organized by the Sport Club was hosted by Zurab Tsereteli Museum of Modern Art. The vehicles of the Sport Club, cups gained by Davit Kajaia and photos depicting car racings were presented in the exhibition space.
The World Championship live broadcasting along with the variety of TV channels will be transmitted to the Georgian Public broadcaster as well. At the event the “Bank of Georgia” was named as the sponsor of the sportsman.