• შსს-ს სპორტულ კლუბ „MIA FORCE“-ის წევრმა ევროპის ჩემპიონატზე მორიგი წარმატება მო...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს სპორტულ კლუბ „MIA FORCE“-ის წევრი დავით ქაჯაია ევროპის ჩემპიონატზე ძარიანი ავტომობილებით (ETCC) რბოლაში კვლავ ლიდერობს. ჩემპიონატის მეოთხე ეტაპზე, რომელიც ჩეხეთის რესპუბლიკაში 5-6 სექტემბერს გაიმართა, დავით ქაჯაიამ თავის კლასში (TC2T) პირველი ადგილი დაიკავა. გამარჯვებულ ავტომრბოლელს თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში მომსახურების სააგენტოს ხელმძღვანელი პირები, სპორტსმენები და გულშემატკივრები დახვდნენ.
აღსანიშნავია, რომ ძარიანი ავტომობილებით რბოლაში ევროპის ჩემპიონატში ქართველი სპორტსმენი პირველად იღებს მონაწილეობას და განვლილი ოთხი ეტაპის მიხედვით, დავით ქაჯაია სატურნირო ცხრილში დამაჯერებლად ლიდერობს. ჩემპიონატი 6 ეტაპად იმართება და ტურნირს უნგრეთის, სლოვაკეთის, საფრანგეთის, ჩეხეთის, ბელგიისა და იტალიის ავტოდრომები მასპინძლობენ.

• Next Success of the “MIA FORCE” Sport Club Member at European Championship
Davit Kajaia, the member of the “MIA FORCE” sport club of the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs still retains the leadership in European Touring Car Cup (ETCC) Championship. Davit Kajaia won the first place in his category (TC2T) on the fourth stage that took place on September 5-6 in Czech Republic. The winner was welcomed in Tbilisi International Airport by the officials of the Service Agency, the sportsmen and the fans.
It was the first participation of Georgian sportsman in the ETCC; Davit Kajaia is a confident leader of the tour table according to the four stages. The Championship will be held in 6 stages; the tournament is hosted by the motordromes of Hungary, Slovakia, France, Czech, Belgium and Italy.