შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტს თბილისის N117 საჯარო სკოლის მოსწავლეები ეწვივნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივითა და ორგანიზებით, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტ „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის განსაკუთრებულ დავალებათა პირველ სამმართველოს თბილისის N117 საჯარო სკოლის უფროსკლასელები ეწვივნენ.
განსაკუთრებულ დავალებათა პირველი სამმართველოს წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს სამხედრო სავალდებულო მოსამსახურეთა დღის განრიგი გააცნეს, მათი საცხოვრებელი შენობები, სასწავლო ოთახები, სავარჯიშო დარბაზი, ბიბლიოთეკა და საწვრთნელი მოედანი დაათვალიერებინეს. მოზარდები გაეცნენ წვევამდელთა თეორიული, სამწყობრო მეცადინეობის და პრაქტიკული წვრთნების პროცესს: ბარიერების გადალახვას, კედელზე დაშვებას, საბრძოლო ილეთებს და ტირში სროლას. მოსწავლეებისთვის სამმართველოს ბაზაზე არსებული აღჭურვილობის, ჯავშანტექნიკისა და სხვადასხვა სახეობის იარაღის გამოფენა მოეწყო. შეხვედრა ინტერაქტიულ ხასიათს ატარებდა. შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა მოზარდების შეკითხვებს ამომწურავი პასუხები გასცეს.

• Pupils of Public School N 117 visited Special Tasks Department of the MIA Specia...
Pupils of Public School N 117 visited Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center
The Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science initiated and organized visit of the pupils of Public School N 117 to the base of I Special Tasks Division of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center within the framework of the informative-educational project “Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
The representatives of the I Special Tasks Division of the Special Tasks Department introduced to the pupils daily routine of the conscripts and showed them around their accommodation, classrooms, gymnasium, library and training area. The pupils were informed about the theoretical and practical aspects of trainings (breaking barriers, wall climbing, martial techniques, shooting ground). The armored vehicles, various kind of weapons and equipment located at the base of the Division were especially exhibited for the pupils. The meeting was delivered in a Q&A format. The representatives of the Ministry provided comprehensive answers to the questions of the pupils.