შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტს დუშეთის N2 საჯარო სკოლის მოსწავლეები ეწვივნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივითა და ორგანიზებით, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის განსაკუთრებულ დავალებათა პირველ სამმართველოს დუშეთის N2 საჯარო სკოლის უფროსკლასელები ეწვივნენ.
განსაკუთრებულ დავალებათა პირველი სამმართველოს წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს სამხედრო სავალდებულო მოსამსახურეთა დღის განრიგი გააცნეს, საცხოვრებელი შენობები, სასწავლო ოთახები, სავარჯიშო დარბაზი, ბიბლიოთეკა და საწვრთნელი მოედანი დაათვალიერებინეს. მოზარდები დაესწრნენ წვევამდელთა პრაქტიკული წვრთნების პროცესს. ღონისძიების ფარგლებში, მოსწავლეებისთვის სამმართველოს ბაზაზე არსებული აღჭურვილობის, ჯავშანტექნიკისა და სხვადასხვა სახეობის იარაღის გამოფენა მოეწყო. საინფორმაციო-საგანმანათლებლო კამპანიის მიზანია მოზარდების სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლება.

• Pupils of Dusheti Public School N2 visited the Special Tasks Department of the M...
Pupils of Dusheti Public School N2 visited the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Center
The Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science initiated and organized visit of the pupils of Dusheti Public School N2 to the base of I Special Tasks Division of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center within the framework of the informative-educational project “Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
The representatives of the I Special Tasks Division of the Special Tasks Department introduced to the pupils daily routine of the conscripts and showed them around their accommodation, classrooms, gymnasium, library and training area. Pupils attended practical training of conscripts. The armored vehicles, various kind of weapons and equipment located at the base of the Division were especially exhibited for the pupils.