შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტს აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის „INL“-ის პროგრამის წარმომადგენლები ესტუმრნენ
შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თბილისის განსაკუთრებულ დავალებათა სამმართველოს ბაზაზე აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) ევროპისა და აზიის საგარეო ურთიერთობათა ოფიცერ ჯანელ კუროდას და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორ მერაბ მალანიას შორის შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ დირექტორის მოადგილე ვასილ რევიშვილი, თბილისის განსაკუთრებულ დავლებათა სამმართველოს უფროსი ოთარ ჩაჩუა, ამავე დეპარტამენტის და სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის ადმინისტრაციის წარმომადგენლები, ასევე აშშ-ის საელჩოს „INL“-ის პროგრამის თბილისის ოფისის ხელმძღვანელი პირები.
შეხვედრაზე მხარეებმა ურთიერთთანამშრომლობის შედეგები შეაჯამეს, განიხილეს განხორციელებული პროექტები, აღნიშნეს მათი განსაკუთრებული მნიშვნელობა დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ეფექტური მექანიზმის განვითარების საქმეში და თანამშრომლობის სამომავლო გეგმები დასახეს. განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სტუმრებს მუშაობის სპეციფიკა გააცნეს, დაათვალიერებინეს სამმართველოს ინფრასტრუქტურა და აღჭურვილობა. განსაკუთრებულ დავალებათა სამმართველოს პირადმა შემადგენლობამ აშშ-ის წარმომადგენლებისთვის სხვადასხვა სახის მოდელირებული, საჩვენებელი წვრთნა ჩაატარა.
შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტი მრავალი წელია აქტიურად თანაშრომლობს აშშ-ის საელჩოს „INL“-ის პროგრამასთან. აღნიშნული პროგრამის ფარგლებში განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებს სხვადასხვა სფეროში ტრენინგები პერიოდულად უტარდებათ. შეხვედრის დასასრულს დეპარტამენტის დირექტორმა მჭიდრო თანამშრომლობის მნიშვნელობას ხაზი გაუსვა, „INL“-ის წარმომადგენლებს მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა და სამახსოვრო საჩუქარი გადასცა.

• Representatives of Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs...
Representatives of Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs of the US Department of State visited the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center
The Director of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center Merab Malania held a meeting with the Foreign Affairs Officer of Europe and Asia office of Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs of the US Department of State – Ms. Janelle Kuroda at the Base of Tbilisi Special Tasks Division. The meeting was also attended by the Deputy Director Vasil Revishvili, the Head of Tbilisi Special Tasks Division and other officials of the Department and the Administration of the MIA Special and Emergency Measures Center as well as the representatives of INL Tbilisi office of the US Embassy in Georgia.
During a meeting, the parties summarized the results achieved through mutual cooperation, discussed implemented projects and emphasized their importance in developing effective methods of fight against crime and set plans for future cooperation. The employees of the Special Tasks Department introduced the specific principles of their operations to the visitors and got them familiarized with the infrastructure and equipment of the Division. The staff of the Special Tasks Division demonstrated simulated training for the US representatives.
The Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center has been cooperating with the INL program for several years. The employees of the Special Tasks Department periodically undergo various types of trainings in the framework of this program. At the end of the meeting the Director of the Department emphasized the significance of the close cooperation, expressed gratitude towards the INL representatives for their support and handed over the memorable gift to the guest.