• შსს-ს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსმა წლიური ანგარიში წარადგინ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსმა ნინო გიორგობიანმა 2014 წლის ანგარიში წარუდგინა შს მინისტრის მოადგილეებს და უწყების სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელებს.
საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის 2014 წლის ანგარიშში დეტალურად არის აღწერილი დეპარტამენტის მიერ დაგეგმილი, ორგანიზებული და გაშუქებული ყველა ღონისძიება; სამინისტროში გატარებული რეფორმების ფარგლებში განხორციელებული ღონისძიებები; ანგარიშში აღწერილია შს მინისტრის 2014 წლის აქტივობები, რომლებიც საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის მიერ იყო დაგეგმილი, ორგანიზებული და გაშუქებული; საერთაშორისო შეხვედრები; სოციალური და საინფორმაციო კამპანიები: „არ დაჯდე საჭესთან ნასვამი“, „შეიკარი ღვედი“, „არა ბიონარკოტიკს“, „არა ძალადობას“ – კამპანიების ფარგლებში ჟურნალისტებისთვის, სტუდენტებისთვის და მოქალაქეებისთვის ჩატარებული კონკურსები, გამოფენები, დაჯილდოვებები. საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული ღონისძიებების ფარგლებში შეიქმნა მუსიკალური და სოციალური კლიპები, რომლებმაც ხელი შეუწყო საზოგადოების ინფორმირებულობას სამინისტროს კამპანიების შესახებ. კამპანიის – „არა ბიონარკოტიკს“ განხორციელების და „ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების შესახებ“ კანონის ძალაში შესვლის შედეგად, სტატისტიკური მონაცემების მიხედვით, 2014 წლის ბოლოსთვის ე.წ. ბიონარკოტიკების მოხმარება 90%-ით შემცირდა.
საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის ინიციატივით, 2014 წლის ნოემბერში შსს-მ უსინათლოებისთვის ვებ-გვერდის სპეციალური ხმოვანი ვერსია - voice.police.ge შექმნა. აღსანიშნავია, რომ საქართველოში შსს პირველი უწყებაა, რომელმაც ამგვარი პროექტი განახორციელა. 2014 წლიდან რადიოეთერში გადის ყოველკვირეული გადაცემა „კანონის ფარგლებში“, სადაც სამინისტროს წარმომადგენლები მოქალაქეებისთვის აქტუალურ თემებზე საუბრობენ. წლიური პრეზენტაციის დროს ხაზი გაესვა პრესსამსახურის 24 საათიან მუშაობას.
შსს-ს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსმა ასევე წარადგინა 2015 წელს დაგეგმილი ღონისძიებები.

• Head of the Public Relations Department of MIA presented annual report
Head of the Public Relations Department of the Ministry of Internal Affairs, Nino Giorgobiani presented summarising report for the year 2014 to the Deputy Ministers of Internal Affairs and heads of Departments of the Ministry. The report was focused on all the events which were planned, organized and dissaminated by the Department; events launched within the frames of implemented reforms of the Ministry. Also report contains detailed information on activities of the Minister of Internal Affairs which where planned, organised and dissaminated by PR Department; international meetings; social and informational campaigns: “Don’t drive when drunk”, “No to bio drugs”, “Fasten the seatbelt”, “No to violence” –contests, awards and exhibitions for journalists, students and citizens regarding above mentioned campaigns. Within the frames of events organised by Public Relations Department were created musical and social video shots, which contributed to informing society about campaigns of the Ministry.
According to the statistic data, by the end of 2014 year consumption of so-called bio drugs has reduced by 90% thanks to the campaign “No to bio drugs” and law on “New Psychoactive Substances”.
In November, 2014 by the initiative of Public Relations Department the Ministry created special voice version of the web page- voice.police.ge for blind or vision impaired citizens. It is notable that Ministry of Internal Affairs is the first agency which created such a innovative website. From 2014 year weekly radio show “In Frames of Law” is on the air where representatives of the Ministry review topical issues for citizens. Within the frames of the annual report it was underlined that Public Relations Department works in round-the-clock regime.