• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის მფრინავებმა კლინიკა დატოვეს
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის 4-მა თანამშრომელმა ღუდუშაურის სახელობის კლინიკა უკვე დატოვა. საავადმყოფოში მათ ყველა აუცილებელი კვლევა ჩაუტარდათ. საბედნიეროდ, არც ერთ მათგანს დაზიანებები არ აღმოაჩნდა. მათ სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი გიორგი კვირიკაშვილი სასაზღვრო პოლიციის მფრინავებს კლინიკაში ტელეფონით ესაუბრა. პრემიერ-მინისტრმა ეკიპაჟის წევრებს პროფესიონალიზმისა და გაწეული სამუშაოსთვის მადლობა გადაუხადა და ჯანმრთელობა უსურვა.
სამკურნალო დაწესებულებაში მფრინავებს ჯანდაცვის მინისტრი დავით სერგეენკო და შს მინისტრის მოადგილე დავით ვარდიაშვილი დახვდნენ და დაშავებულების ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ დეტალურ ინფორმაციას პირადად გაეცნენ.
ბორჯომის ხეობაში, მდინარე გუჯარულაზე მოწყობილი ხელოვნური ავზიდან წყლის აღების დროს, შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენმა ავარიული დაშვება განახორციელა. ვერტმფრენში მყოფი ეკიპაჟის 3 წევრი და სამაშველო ოპერაციის მონაწილე, შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის მეოთხე თანამშრომელი, სასწრაფო–სამედიცინო დახმარების ბრიგადებმა თბილისში, ღუდუშაურის სახელობის კლინიკაში გადაიყვანეს.

• Border Police pilots left the clinic
Four Border Police employees have already left Ghudushauri Clinic, where they have undergone all necessary examination procedures. Fortunately, none of them had any injuries. Their lives are not in danger.
Prime Minister of Georgia, Giorgi Kvirikashvili has already had a telephone conversation with the Border Police pilots. Prime Minister expressed his gratitude towards the pilots for their professionalism, performed work and wished them full recovery.
At the clinic pilots were met by the Deputy Minister of Internal Affairs Davit Vardiashvili and Minister of Health, Davit Sergeenko, who received detailed information on their health condition.
Border Police helicopter made an emergency landing in the water reservoir of Gujarula River, while taking water for fire-extinguishsing activities. The crew members – 3 pilots and participant of the operation were transported by the ambulance to Ghudushauri Clinic, located in Tbilisi.