• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის მესაზღვრეები კათოლიკოს-პატრიარქმა დალოცა
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის მესაზღვრეები სამების საკათედრო ტაძარში სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა, უწმინდესმა და უნეტარესმა ილია II-მ დალოცა.
დალოცვის ცერემონიას სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, გენერალ-მაიორი ზურაბ გამეზარდაშვილი და უწყების სხვა წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
„დღეს საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა დალოცა ჩვენი მესაზღვრეები, უსურვა ჯანმრთელობა, მხნეობა, გამძლეობა და გაერთიანებული საქართველოს ტერიტორიების დაცვა, მინდა ვისარგებლო შემთხვევით და აქვე მადლობა გადავუხადო ყველა ჩემს წინამორბედს, რომლებმაც განსაკუთრებული წვლილი შეიტანეს ქართველი მესაზღვრეების სულის განმტკიცებაში. თუ როგორი მტკიცენი არიან მათ ეს არა ერთხელ დაამტკიცეს და თუ დაჭირდება ჩვენს ქვეყანას მზად ვართ საკუთარი სიცოცხლე გადავდოთ საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და მასში მაცხოვრებელი მოსახლეობის ბედნიერი მომავლისათვის.“– განაცხადა ზურაბ გამეზარდაშვილმა.

• Border Guards have been Blessed by Catholicos-Patriarch, Ilia II
The Catholicos-Patriarch of All Georgia, the Archbishop of Mtskheta-Tbilisi and Metropolitan bishop of Abkhazia and Bichvinta, His Holiness and Beatitude Ilia II blessed the border guards of the MIA Border Police of Georgia at the Sameba Cathedral.
The Blessing ceremony was attended by the Head of the MIA Border Police of Georgia, General - Major Zurab Gamezardashvili and the agency representatives.
"Today Border Guards have been blessed by the Catholicos-Patriarch of All Georgia, the Archbishop of Mtskheta-Tbilisi and Metropolitan bishop of Abkhazia and Bichvinta, His Holiness and Beatitude Ilia II. He wished border guards health, durability and protection of the Georgian territories. I would like to take this opportunity to also thank all my predecessors who made their contribution in strengthening border guards spiritually. They proved their steadiness multiple times and in case of necessity we are ready to put our lives for the territorial integrity and for the wellbeing of the citizens of Georgia”-stated Zurab Gamezardashvili.