• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის ფოთის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტს და საზღვაო ოპერაციებ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის ფოთის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტს და საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრს მოსწავლეები ეწვივნენ
პროექტის ფარგლებში, ფოთის N11 საჯარო სკოლის მეათე კლასის მოსწავლეები შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის ფოთის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტს და საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრის ორგანიზაციული და ტექნიკური მხარდაჭერის უზრუნველყოფის სამმართველოს ეწვივნენ.
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის წარმომადგენლებმა სტუმრებს თავიანთი საქმიანობის შესახებ სრული ინფორმაცია მიაწოდეს და ცენტრის დანიშნულება და ფუნქციები დეტალურად გააცნეს. მოზარდებმა სანაპირო დაცვის თანამშრომლების აღჭურვილობა, მცურავი, სამაშველო და სააბორდაჟო საშუალებები, ასევე, საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრის ზღვაზე დაკვირვების სენსორული ტექნოლოგიები და ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს.
შს სამინისტრო პროექტს - „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, უკვე 3 წელია ახორციელებს. აღნიშნული პროექტის მიზანია არასრულწლოვანთა დანაშაულის პრევენცია, მართლწესრიგისა და უსაფრთხოების საკითხებზე სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლება.

• Pupils visited Joint Maritime Operations Center and Coast Guard Department of M...
Ministry of Internal Affairs continues to implement “Maintenance of Law and Crime Prevention Program for Public Schools" project.
Within the frames of the project pupils from N11 public school of Poti visited Coast Guard Department and Joint Maritime Operations Center of MIA the Border Police.
Representatives of the Border Police provided children with information on their service activities and explained the tasks and aim of the center. Pupils were able to see special equipment, rescue and forced boarding special appliances as well as the infrastructure.
Ministry of Infernal Affairs has been implementing “Maintenance of Law and Crime Prevention Program for Public Schools" project already for three years in collaboration with the Ministry of Education and Science, which is aimed at raising awareness on crime prevention, law and safety issues.