• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციას მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციას მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის დეპარტამენტის უფროსი ესტუმრა
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციას მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის დეპარტამენტის უფროსი – პოლკოვნიკი დორინ პურიჩე და დეპარტამენტის სხვა მაღალჩინოსნები ესტუმრნენ. ვიზიტის ფარგლებში, შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის ადმინისტრაციულ შენობაში, მოლდოვის რესპუბლიკის სასაზღვრო უწყების დელეგაცია შეხვდა სასაზღვრო პოლიციის უფროსს ს/პ გენერალ-მაიორ ზურაბ გამეზარდაშვილს. შეხვედრას ასევე ესწრებოდა შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი დავით ცინარიძე.
შეხვედრაზე მხარეებმა შსს-ს სასაზღვრო პოლიციისა და მოლდოვის რესპუბლიკის სასაზღვრო უწყებების პრეზენტაცია გამართეს. შეხვედრაზე ხელი მოეწერა 2016-2017 წლების თანამშრომლობის გეგმას, რომელიც საზღვრის დაცვის დარგში ურთიერთდახმარებას, ექსპერტების დონეზე ინფორმაციის გაცვლას, წრთვნისა და გადამზადების სფეროში ორმხრივ თანამშრომლობას და სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლების პროფესიონალიზმის გაუმჯობესების მიზნით, სასწავლო ხასიათის კურსებს, შეხვედრებსა და სემინარებს ითვალისწინებს. მოლდოვის რესპუბლიკის სასაზღვრო უწყების დელეგაცია საქართველოს დღეს დატოვებს.

• The Head of the MIA Border Police Department of the Republic of Moldova visiting...
The Head of the MIA Border Police Department of the Republic of Moldova visiting the MIA Border Police of Georgia
The delegation from the MIA Border Police Department of the Republic of Moldova, led by the Head of the Border Police Department Dorin Puriche visited the MIA Border Police of Georgia. The Moldavian delegation was received by Major-General Zurab Gamezardashvili, Head of the MIA Border Police of Georgia. The Director of the MIA Patrol Police Department Davit Tsinaridze also attended the official meeting.
The sides made the presentations about their agencies and signed the 2016-2017 cooperation plan. The plan covers cooperation in the fields of border security, information exchange, training and re-training, as well as seminars, meeting and exercise courses for personnel qualification. The delegation of the MIA Border Police Department of the Republic of Moldova will leave Georgia today.