• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ ზესტაფონში ძებნილი დააკავა
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, თბილისის მთავარი სამმართველოს გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს მიერ 2014 წლის 18 მარტიდან ჯგუფის მიერ საზოგადოებრივი წესრიგის დამცველის ან ხელისუფლების სხვა წარმომადგენლის მიმართ ჩადენილი წინააღმდეგობის, მუქარის ან ძალადობის ბრალდებით ძებნილი, 1986 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის მრავალჯერ ნასამართლევი ნანა რ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 2013 წლის 31 მაისს თბილისში, სამღერეთის ქუჩაზე, ძარცვაში ბრალდებული პირის – კახაბერ ფ-ს დაკავებისას პოლიციის თანამშრომლებს წინააღმდეგობა გაუწია, მათ სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგიამ 2014 წლის 20 თებერვალს, ნანა რ-ს აღმკვეთ ღონისძიებად 4 წლით პატიმრობა მიუსაჯა. იგი განაჩენის გამოცხადების შემდეგ მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ნანა რ. მიმალვიდან ორ დღეში, ქალაქ ზესტაფონში დააკავეს.

• Border Police Officers detained the wanted person in Zestaponi
The officers of Border Police operative-investigative main division detained several times convicted in past Nanaa R. (DoB 1986) who was wanted by Gldani-Nadzaladevi police division from March 18, 2014 resistance to the law enforcers.
Investigation established that on May 31, 2013 offered resistance to the police in Tbilisi, when police took under arrest Kakhaber P. who was accused of robbery. During the resistance she also insulted law enforcers verbally and physically.
On February 20, 2014 Tbilisi city court ruled out 4 years of imprisonment for Nana R. however she went missing after the verdict was announced.
As a result of operative-searching and investigative activities Nana R. was detained in two days after her disappearance in Zestaponi