• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ თაღლითობის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, რუსთავში მცხოვრები, 1990 წელს დაბადებული ვახტანგ ფ. და თბილისში მცხოვრები, 1971 წელს დაბადებული ინეზა დ. თაღლითობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულებმა მართლსაწინააღმდეგო მისაკუთრების მიზნით, სხვადასხვა პირების დემოგრაფიული მონაცემების გამოყენებით, ელექტრონული განაცხადის შევსების გზით, თაღლითურად დაეუფლნენ სხვადასხვა საფინანსო-ორგანიზაციების კუთვნილ ფულად თანხებს.

• Border Policemen detained two citizens of Georgia with fraud charges
The Border Policemen from the Operative-investigation Main Office of the MIA Border Police of Georgia carried out special operative-investigation measures and detained two citizens of Georgia, Vakhtang P. (DoB 1990) and Ineza D (DoB 1971) with fraud charges.
The investigation has established that the suspects had used demographic data of various persons, had filed electronic forms and had took into possession money of different financial organizations though deception for the purpose of illegal appropriation.
Investigation is ongoing on the above-mentioned fact according to the Criminal Code of Georgia, Article 180, Part II, Subparagraph B.