• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთისა და საბაჟო საზღ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთისა და საბაჟო საზღვარზე წესის დარღვევით ცეცხლსასროლი იარაღის გადმოტანის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული, სომხეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ალიკ ბ. სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტისა და საბაჟო კონტროლის გვერდის ავლით გადმოკვეთა საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი და სომხეთის რესპუბლიკიდან საქართველოში უკანონოდ გადმოიტანა ცეცხლსასროლი და ცივი იარაღები.
გამოძიება საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთისა და საბაჟო საზღვარზე წესის დარღვევით ცეცხლსასროლი იარაღის გადმოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 344-ე მუხლის 1-ლი და 214-ე მუხლის მეოთხე ნაწილით).

• Citizen of Armenia detained for illegal crossing of state border and smuggling o...
Citizen of Armenia detained for illegal crossing of state border and smuggling of firearms through the border checkpoint
The officers of Border Police of MIA as a result of investigative activities detained the citizen of Republic of Armenia Alik. B (DoB 1988) for illegal crossing of State Border.
The investigation established that the detainee crossed the state border avoiding border-control checkpoint and customs and illegally brought firearms and cold steels on the territory of Georgia.
The investigation is in progress on the fact of illegal crossing of state border and smuggling of firearms through the state border (Article 344 I part and Article 215 IV part of Criminal Code of Georgia).