• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ბრალ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ბრალდებით უცხოეთის 4 მოქალაქე დააკავა
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, პირველი სამმართველოს (ბათუმი) N1 სასაზღვრო სექტორის (სარფი) დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, ბანგლადეშის სახალხო რესპუბლიკის ოთხი მოქალაქე - 1986 წელს დაბადებული შანი დ., 1990 წელს დაბადებული მოჰამმად ბ., 1986 წელს დაბადებული ნაჯმულ ნ. და 1982 წელს დაბადებული მოჰამედ ს. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე დააკავეს.

• Attempt of illegal Crossing of the State border of Georgia
The MIA border policemen from the Land Border Defence Department carried out an operation and detained four citizens of the People’s Republic of Bangladesh on the territory of N1 Border Sector (Sarpi) of the MIA Border Police N1 Office (Batumi) when they were attempting to cross the State border of Georgia illegally.
Investigation established that the suspects Shani A. (DoB 1986), Mohamed B. (DoB 1990), Najmul N. (DoB 1986) and Mohamed S. (DoB 1982) had been attempting to cross the State Border of Georgia illegally without official border control to the Republic of Turkey.
Investigation is ongoing on the above-mentioned fact according to the Criminal Code of Georgia, Article 19, 344, Part II, Subparagraph A).