• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ბრალდებით 6 პირი დააკავა
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, N2 სამმართველოს (ახალციხე) N5 სასაზღვრო სექტორის (ნიალა) დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, ბანგლადეშის რესპუბლიკის ექვსი მოქალაქე საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 19-344-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• Six People detained on Charge of Having Attempted to Cross Border Illegally
The Border policemen from the Land Border Defence Department carried out operation and detained six citizens of the Republic of Bangladesh on the territory of N5 Border Sector (Nialai) of the MIA Border Police N2 Office (Akhaltsikhe).
Investigation established that the suspects had been attempting to cross the State Border of Georgia illegally in groups without official border control from Georgia to the Republic of Turkey.
Investigation is ongoing on the above-mentioned fact according to the Criminal Code of Georgia, Article 19-344, Part II, Subparagraph A.