• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შესვლის წესების დარღვევისთვის გ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შესვლის წესების დარღვევისთვის გემის ეკიპაჟის წევრები დააკავა
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ოკუპირებულ ტერიტორიაზე შესვლის წესის დარღვევის ფაქტზე პანამის დროშის ქვეშ მცურავი მშრალტვირთმზიდი გემის კაპიტანი – აზერბაიჯანის მოქალაქე ბაგაბარ ნ. და ეკიპაჟის წევრები: ინდოეთის – 3, აზერბაიჯანის – 4, უკრაინის – 2 და თურქეთის რესპუბლიკის 1 მოქალაქე დააკავეს.
გამოძიება ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შესვლის წესის დარღვევის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 322 პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• The MIA Border Police of Georgia detained the Crew of the `TARIK EMIR” for viola...
The MIA Border Police of Georgia detained the Crew of the `TARIK EMIR” for violation of the rules of entering the occupied territories of Georgia
The Coast Guard Department of the MIA Border Police of Georgia carried out special operation and detained the crew of the "TARIK EMIR”, a dry-cargo ship sailing under the flag of Panama on the charge of violation of the rules of entering the occupied territories of Georgia. There were the captain, the citizen of the Republic of Azerbaijan, Bagabar N and 10 crewmembers, 3 citizens of India, 2 - of the Ukraine, 3 - of the Republic of Azerbaijan, and 1 – of the Republic of Turkey, on the board.