• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ ნაოსნობის წესების დარღვევის ფაქტზე მალტის დროშით მცურ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის და საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს დასავლეთის ოპერატიული სამსახურის თანამშრომლებმა, ფოთის საზღვაო ნავსადგურში, ნაოსნობის წესების დარღვევის ფაქტზე (ნაოსნობის განსაკუთრებული სიფრთხილის რაიონში, მოძრაობისას არ გაითვალისწინა აღნიშნულ რაიონში მოძრაობის ორგანიზება, არ იმოძრავა დადგენილი მიმართულებით, გადაკვეთა ჩრდილოეთ-დასავლეთი ზონის მოძრაობის გამყოფი ზონა) მალტის დროშით მცურავი გემი „CHELSEA-2“ დააკავეს.
გემის კაპიტნის მიმართ, რომელიც რუსეთის ფედერაციის მოქალაქეა, საქმისწარმოება ნაოსნობის წესების დარღვევის ფაქტზე დაიწყო (საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 114-ე პრიმა-1 მუხლის 1-ლი ნაწილით). გემის კაპიტანს ბიუჯეტის სასარგებლოდ დაეკისრა ჯარიმა - 50 000 ლარის ოდენობით. ჯარიმის გადახდის შემდეგ გემს თავისუფალი ნაოსნობის უფლება მიეცა.

Border Police detained a dry-cargo ship sailing under Maltese flag on the fact of violation of the navigation rules
Border Police Coast Guard Department and Investigation-Operative Main Office Western Operative Service personnel, at port of Poti detained vessel „CHELSEA-2“, sailing under Maltese flag on the fact of violation of the navigation rules (in extremely safe navigation region the vessel did not consider movement planning, was not moving according to the stated direction, crossed north-western separating zone).
Investigation was launched concerning captain of the vessel who is the citizen of Russian Federation and was imposed Gel 50 000 fine (according to the Criminal Code of Georgia, Article,Article 1141, Part I) . The vessel was allowed to sail unrestricted after the captain paid the imposed fine.