• შსს-ს საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებს ქულათა სისტემის ძალაში შესვლასთან დაკავში...
შსს-ს საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებს ქულათა სისტემის ძალაში შესვლასთან დაკავშირებით ტრენინგები ჩაუტარდათ
შსს-ს საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა, ქულთა სისტემის ამოქმედებასა და სხვა საკანონმდებლო ცვლილებებთან დაკავშირებით, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, გადამზადების კურსი გაიარეს.
შსს-ს კვლევის და განვითარების დეპარტამენტის წარმომადგენლები საქართველოს ყველა რეგიონში ჩავიდნენ და პატრულ-ინსპექტორებს ტრენინგები ჩაუტარეს.
მიმდინარე წლის 1 ივლისიდან ძალაში შედის ცვლილებები პოლიციის შესახებ საქართველოს კანონში, საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსსა და საგზაო მოძრაობის შესახებ საქართველოს კანონში, რომელთა თანახმად, საქართველოში მართვის მოწმობისათვის მინიჭებულ ქულათა სისტემა და უკონტაქტო პატრულირება ამოქმედდება. ასევე, მკაცრდება ბავშვთა ტრანსპორტით გადაყვანის უსაფრთხოების წესები.

• Special training held for patrol officers in connection of the introduction of t...
Special training held for patrol officers in connection of the introduction of the scoring system and legislative changes
Officers of the Patrol Police Department have undergone special training in connection of the introduction of the scoring system and legislative changes.
Representatives of the MIA Research and Development Department have visited all regions of the country and held trainings for the patrol police inspectors.
From July 1 of the current year the amendments to the Law on Police, the Code of Administrative Offences and the Law on Traffic Movement will enter into force, according to which the system of points will be imposed on each driving license issued in Georgia. According to the amendments remote patrolling will be activated. Also, the safety rules for transporting children.