• შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველო საქველმოქმედო ...
შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციას შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველო შეუერთდა. საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს უფროსი თეიმურაზ კუპატაძე, თავის თანამშრომლებთან ერთად, აჭარის რეგიონში მცხოვრებ შეჭირვებულ ოჯახებს, ასევე, ბავშვთა და მოხუცებულთა თავშესაფრებს წინასაახალწლოდ ესტუმრნენ.
საპატრულო პოლიციის წარმომადგენლებმა ბათუმში მცხოვრებ მარტოხელა დედას – მაია ბოლქვაძეს, ქობულეთის რაიონის სოფელ ბუკნარში მცხოვრებ, სამი მცირეწლოვანი შვილის დედას – ზეინაბ მიქელაძეს და ქობულეთის რაიონის სოფელ ბუკნარში, ხუთი შვილის მამას – ზვიად ქათამაძეს პლაზმური ტელევიზორები, პერსონალური კომპიუტერები, სარეცხი მანქანა, მტვერსასრუტები, სხვა საყოფაცხოვრებო ტექნიკა, პროდუქტები და ტკბილეული გადასცეს. სამართალდამცველები ბათუმში, მცირე საოჯახო ტიპის სახლში მცხოვრებ ნაირა ცინცაძესაც ესტუმრნენ, რომელიც 6 მზუნველობამოკლებული ბავშვის აღმზრდელი და დედობილია. საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა მათ პლაზმური ტელევიზორი, პროდუქტები და საახალწლო ნობათი გადასცეს.
აჭარის საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა ხელვაჩაურის რაიონის სოფელ ფერიაში არსებულ, მიუსაფარ ბავშვთა თავშესაფრის აღსაზრდელები პლაზმური ტელევიზორითა და საახალწლო ნობათით გაახარეს. ბათუმში, მოხუცთა თავშესაფარის ბენეფიციარებს კი პირადი მოხმარების ნივთები, ტანსაცმელი და ტკბილეული გადასცეს.
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი, ქვეყნის მასშტაბით, სამომავლოდაც გააგრძელებს საქველმოქმედო აქციაში მონაწილეობას და სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი, ასევე, მრავალშვილიანი ოჯახების დახმარებას.

Charity campaign initiated by the Minister of Internal Affairs was joined by Patrol Police Division of Ajara. Head of Ajara Main Division of Patrol Police Teimuraz Kupatadze along with his employees visited extremely poor families of Ajara as well as orphanages and nursing homes.
Patrol police officers handed TVs, personal computers, washing machines, vacuum cleaners and other household appliances, food products and sweets to extremely poor families residing in Batumi and Kobuleti. Patrol officers also visited naira Tsintsadze who owns orphanage-type house and takes care of 6 orphans. Patrol police handed TV, food products and New Year sweets to them.
Patrol police officers also visited orphanage in the village of Peria and handed TV and New Year sweets to the kids of orphanage. Residents of nursing house were also handed personal hygiene items, clothes and sweets.
Patrol Police Department plans to take part in the mentioned campaign in the future. Campaign is aimed at providing food supplies to extremely poor citizens living in mountainous regions of Georgia.