შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მცხეთა-მთიანეთის მთავარი სამმართველოს და ფინანსთა სამინისტროს საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა საქართველოს საბაჟო საზღვარზე ფეთქებადი ნივთიერების გადმოტანის ბრალდებით რუსეთის მოქალაქე, 1970 წელს დაბადებული ოთარ გ. დარიალის სასაზღვრო-გამშვებ პუნქტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ოთარ გ-ს კუთვნილი "ვაზ 3221" ტიპის ავტომანქანის დათვალიერებისას აღმოჩენილი სამალავებიდან არადეკლარირებული ტვირთი - 180 ქილა ფეთქებადი ნივთიერება - დენთი ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 45280,8 გრამ უკვამლო დენთს წარმოადგენს და ფეთქებად ნივთიერებათა კატეგორიას განეკუთვნება. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება საქართველოს საბაჟო საზღვარზე ფეთქებადი ნივთიერების გადმოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 214-ე მუხლის მე-4 ნაწილით).

The officers of Patrol Police Department of Mtskheta-Mtianeti Main Division alongside employees of Customs Department of the Ministry of Finance of Georgia detained the citizen of Russia Otar G. (DoB 1970) for inflow of explosives across the Customs Border of Georgia at Dariali Border Checkpoint.
As a result of searching activities carried out in the detainees-owned vehicle, “VAZ 3221“, law enforcers seized 180 tins of explosives – gunpowder, which according to expertise results contains 45280 gr of smokeless powder. The detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of inflow of explosives across the Customs Border of Georgia. (Article 214, part 4 of the Criminal Code of Georgia.)