• შსს-ს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული თანამშრომლების ოჯახები ...
შსს-ს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული თანამშრომლების ოჯახები ჩერნოვეცკის საქველმოქმედო ფონდის დაფინანსებით ქობულეთში ისვენებენ
სამსახურეობრივი მოვალეობის შესრულების დროს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაღუპული თანამშრომლების ოჯახები ჩერნოვეცკის საქველმოქმედო ფონდის ორგანიზებით და დაფინანსებით, 10 დღის განმავლობაში ქობულეთში უსასყიდლოდ ისვენებენ. ჩერნოვეცკის ფონდის მიერ დაფინანსებულ საზაფხულო პროექტში 30 დაღუპული პოლიციელის 42 შვილი მონაწილეობს.
დაღუპული პოლიციელების ოჯახები საზაფხულო პროექტის ფარგლებში ზღვის სანაპირო ზოლზე განთავსებულ სასტუმროებში ისვენებენ, სადაც მათი კომფორტული დასვენებისთვის ყველანაირი პირობაა შექმნილი. საკურორტო ზონაში დასვენების პერიოდში ბავშვებისთვის მოეწყო მრავალფეროვანი გასართობი პროგრამა, ბავშვებმა დაათვალიერეს ბათუმის ბოტანიკური ბაღი, გაისეირნეს კატარღით ზღვაში. ასევე პროექტის ორგანიზატორებმა მათ მოუწყვეს ექსკურსია ბათუმში, რომლის დროსაც ისინი ესტუმრნენ ბათუმის დელფინარიუმს. ამას გარდა პროექტში მონაწილე პატარებისთვის მოეწყო ანიმაციური გმირების შოუ და ანსამბლ „ქობულეთის“ კონცერტი.
ჩერნოვეცკის ფონდის ორგანიზებით და შსს-ს მხარდაჭერით სამსახურებრივი მოვალეობის დროს დაღუპული პოლიციელების ოჯახები ქობულეთში 31 ივლისამდე დაისვენებენ.

Under the organization and funding from the Chernovetskiy Charity Foundation families of the policemen killed in the line of duty were sent on vacation in Kobuleti for ten days. Within the frames of Chernovetskiy Foundation summer project 42 children were sent on vacations.
Families of the deceased police officers are having rest in one of the hotels located on the coast line, where their comfortable stay is provided with all necessary amenities. During the vacation period various entertainment programs were held for the children; they visited Batumi Botanic Garden and sailed into the sea by the boat. Project organizers also arranged excursion to Batumi for the children, where they visited Dolphinarium. Besides the mentioned, children participating in the project attended animation characters show and concert of “Kobuleti” ensemble.
Under the organization of the Chernovetskiy Charity Foundation families of the killed police officers will stay in Kobleti till July 31.