• შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის დანაყოფებმა ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის ს...
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელოსა და ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო განსაკუთრებულ დავალებათა სამმართველოს და დაცვის პოლიციის თანამშრომლებმა ლეიკემიით დაავადებული ბავშვების დასახმარებლად სისხლი ჩააბარეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქციაში – „გაიღე სისხლი, აჩუქე ბავშვებს სიცოცხლე“, უკვე მეოთხე წელია მონაწილეობს. შს სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლები, მ.იაშვილის სახელობის კლინიკასთან არსებული „სისხლის ბანკის“ დახმარებით, ბავშვებისთვის სისხლს რეგულარულად აბარებენ. ამჯერად, სისხლი შსს-ს 160 თანამშრომელმა ჩააბარა.
აქციის მიზანია ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის საჭირო სისხლისა და სისხლის კომპონენტების დეფიციტის შემცირება.

• MIA units of Samegrelo-Zemo Svaneti region got involved in blood donation campa...
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department along with Samegrelo-Zemo Svaneti Patrol Police Division, Samegrelo-Zemo Svaneti division of the Special Tasks and Security Police donated blood for the children suffering from leukemia disease.
Ministry of Internal Affairs has been involved in the campaign –“Donate Blood to Save Life” already for four years. Employees of the various MIA departments donate blood for children on the regular basis. This time, 160 MIA officers got involved in the campaign.
The campaign is aimed at decreasing deficiency of blood and blood components for the children with leukemia.