• შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკურ დეპარტამენტს ეუთო-ს სპეციალური წარმომადგენელი სამ...
შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკურ დეპარტამენტს ეუთო-ს სპეციალური წარმომადგენელი სამხრეთ კავკასიაში ანჯელო გნედინგერი ეწვია
შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორი შალვა ენუქიძე, დეპარტამენტის და უწყების სხვა წარმომადგენლები სამხრეთ კავკასიაში ეუთო-ს სპეციალურ წარმომადგენელ ანჯელო გნედინგერს, მის კოლეგებს – კორინ ლებელჰომს და კრისტიან დისლერს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე მხარეებმა ოკუპაციის ხაზის მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებული ვითარება განიხილეს. საუბარი შეეხო ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში გამართულ შეხვედრებს, ასევე განიხილეს უგზო-უკვლოდ დაკარგული პირების საქმეების ეფექტური გამოძიების გზები.

Informational-analytical Department representatives met with OSCE Special Representatives for South Caucasus
Head of Informational-analytical Department of the Ministry of Internal Affairs Shalva Enukidze as well as representatives of the Ministry and mentioned Department met with OSCE Special Representatives for South Caucasus Angelo Gneadinger and his colleagues- Corinne Lebelhomme and Christian Disler.
At the meeting sides discussed situation along the line of occupation. IPRM meeting were also reviewed by the parties as well as ways of effective investigation in relation to the missing person cases.