შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძღვანელი გოჩა რატიანი და უწყების სხვა წარმომადგენლები, პატრიარქის მიერ დაფუძნებული ფონდის „გაამწვანე საქართველოს“ მხარდაჭერით, ხეების დარგვის აქციას შეუერთდნენ.
შს სამინისტრო პირველი უწყებაა, რომელიც ელიას მთის გამწვანების აქციას შეუერთდა. საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა ელიას მთაზე ზეთისხილის ხის 100 ნერგი დარგეს. სამომავლოდ მთაზე ელია წინასწარმეტყველის სახელობის სამონასტრო კომპლექსი აშენდება.
საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძღვანელის ინიციატივით, უწყების თანამშრომლები ზეთისხილის ხეების მოვლას და ბაღის გაშენებაზე ზრუნვას მომავალშიც გააგრძელებენ.

• Representatives of Informational-analytical Department participated in landscape...
Head of Informational-analytical Department Gocha Ratiani and other officials of the Ministry of Internal Affairs have joint the tree planting campaign founded by “Make Georgia Green” fund established by the Catholocos –Patriarch Ilia II.
Ministry of Internal Affairs is the first agency which joined the landscape gardening campaign launched for the Mount Elia. Representatives of Informational-analytical Department planted 100 olive tree saplings. In the near future it is planned that Saint Elia Prophet church will be built on Mount Elia.
Under the initiative of the Head of Informational-analytical Department employees of the Ministry will continue gardening activities in the future as well.