• შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლები ევროკავშირის დელეგა...
შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლები ევროკავშირის დელეგაციის წევრებს შეხვდნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორი გოჩა რატიანი დეპარტამენტის სხვა წარმომადგენლებთნ ერთად ევროკავშირის მონიტორინგის მისიის ოპერაციების მენეჯერის მოადგილე პატრიკ ვან დე კოევერინგს და მეკავშირე ოფიცერ მარის დომინს შეხვდა.
შეხვედრაზე 15 აპრილს რუსეთის საოკუპაციო ძალების მიერ გორის რაიონის სოფელ აძვში, საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ტერიტორიაზე ტელეკომპანია „ტე-ვე 3“-ის ჟურნალისტების დაკავების ინციდენტი და ცხინვალის რეგიონის მიმართულებით, საოკუპაციო ზოლში არსებული ვითარება განიხილეს.
საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორმა გოჩა რატიანმა ევროკავშირის მონიტორინგის მისიის დელეგაციასთან საუბარში დააფიქსირა, რომ საოკუპაციო რეჟიმის მიერ ქართული თავისუფალი მედიის წარმომადგენლების დაკავება არის ყოვლად მიუღებელი ფაქტი და საერთაშორისო თანამეგობრობის მხრიდან მყისიერი რეაგირებაა საჭირო მათ გასათავისუფლებლად.

• Representatives of Informational-analytical Department met with representatives ...
Head of Informational-analytical Department Gocha Ratiani, along with other representatives of the department held meeting with Deputy Head of EUMM operations Patrick van de Coevering and EUMM liaison officer Maris Domins
At the meeting sides discussed the incident that took place on April 15 as a result of which journalists from TV3 TV Company were detained by Russian occupational forces near the occupation line and situation along the line of occupation.
During the meeting Director of Informational-analytical Department Gocha Ratiani stated that detention of media representatives by the occupational regime is unacceptable and thus rapid reaction from the side of international commonwealth is necessary.