• შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორი ევროპის საბჭოს წარმომადგე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორი შალვა ენუქიძე ევროპის საბჭოს პოლიტიკურ მრჩეველთა დირექტორის მოადგილე დანიილ ხოშაბოს, პოლიტიკურ მრჩეველ მარსელ კაპის და ევროპის საბჭოს საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილეს ალესანდრო სავარისს შეხვდა.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ოკუპირებული ცხინვალისა და აფხაზეთის რეგიონებში შექმნილ ვითარებას, ოკუპაციის ხაზის მიმდებარე ზოლში უსაფრთხოების კუთხით არსებულ სიტუაციას და შინაგან საქმეთა სამინისტროს წინაშე მდგარ გამოწვევებს.
ვიზიტისას ხაზი გაესვა სოფელ ერგნეთის ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ეფექტურ ფუნქციონირებას და ამავე ფორმატის გალის შეხვედრების განახლების აუცილებლობას.

• Director of Information-analytical Department met representatives of the Council...
Director of Information-analytical Department Shalva Enukidze held meeting with deputy director of the Directorate of the Council of Europe Danil Khoshabo, political adviser Marsel Capi, Deputy Head of the Council of Europe Office in Tbilisi Alessandro Savaris.
At the meeting sides discussed situation in occupied Tskhinvali and Abkhazia regions, situation along the line of occupation in terms of security and challenges faced by the Ministry of Internal Affairs.
At the meeting the effective functioning of IPRM format meetings were highlighted and necessity to restore meeting of the same format in Gali.