შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების პროგრამას დიდუბის გამგეობა, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და სამხატვრო აკადემიის სტუდენტები შემოუერთდნენ. მათ თბილისში, დიღომში, ბელიაშვილის ქუჩის ერთ-ერთ მონაკვეთზე ზებრა-გადასასვლელი მოხატეს.
სამხატვრო აკადემიისა და ილიაუნის სტუდენტებმა ქვეითთა გადასასვლელის მოხატვა გვიან ღამით დაიწყეს და დილით დაასრულეს. ზებრა-გადასასვლელზე გამოსახულია საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ლოგო.
აქციის ფარგლებში, შსს-სა და დიდუბის გამგეობის წარმომადგენლებმა მძღოლებსა და ქვეითებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში დამზადებული სტიკერები და საინფორმაციო მასალები დაურიგეს.
კამპანიის მიზანია ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენცია და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება.

Didube Municipal Government (Gamgeoba) and students of Ilia State University and Academy of Arts joined the Road Safety program of the MIA. The students painted one of the zebra-crossings in Beliashvili Street, Dighomi, Tbilisi.
The students of the Academy of Arts and Ilia State University began painting of the pedestrians crossing late at night and finished early in the morning. Zebra-crossing features the logo of the Traffic Safety Campaign.
Within the frames of the campaign the representatives of the MIA and Didube Municipal Government (Gamgeoba) handed out to the drivers and pedestrians stickers and information leaflets manufactured within the frames of the campaign.
The campaign aims to prevent traffic accidents and raise public awareness of the society on road safety.