• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომლებმა სკოლა-პანსიონ „აიბ...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომლებმა სკოლა-პანსიონ „აიბი მთიებში“ სიმულაციური სწავლება ჩაატარეს
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომლებმა სკოლა-პანსიონ „აიბი მთიებში“ სიმულაციური მიწისძვრის შედეგად გაჩენილი ხანძრის დროს მოსწავლეების ევაკუაცია განახორციელეს. აღნიშნული სწავლება სააგენტოს მიერ წამოწყებული კამპანიის "სამოქალაქო უსაფრთხოება სკოლებში" ფარგლებში ჩატარდა.
თბილისის საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მთავარი სამმართველოს ვაკე- საბურთალოს, დიდუბე-ჩუღურეთისა და მთაწმინდა-კრწანისის სამმართველოების მეხანძრე-მაშველებმა სკოლის მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს სამოქალაქო უსაფრთხოების შესახებ თეორიული და პრაქტიკული სწავლება ჩაუტარეს. წინასწარ შემუშავებული სცენარის მიხედვით, მეხანძრე-მაშველებმა სკოლაში მიწისძვრის შედეგად გაჩენილი ხანძარი ჩააქრეს და შენობიდან 850 მოსწავლისა და მათი მასწავლებლების ევაკუაცია განახორციელეს. სწავლების ფარგლებში, მაშველებმა სპეციალური საკაცითა და კალათებით სკოლის შენობიდან სამი "დაშავებული" ჩამოიყვანეს.
აღნიშნული ღონისძიების მიზანი იყო საგანგებო სიტუაციების დროს მოსწავლეებისა და სკოლის პერსონალის მზადყოფნა, თვითგადარჩენის უნარ-ჩვევების შეძენა და გაუმჯობესება.

• Employees of mergency Situations Management Agency conducted training with simul...
Employees of mergency Situations Management Agency conducted training with simulation components at “IB Mtiebi” boarding school
Officers of Emergency Situations Management Agency of MIA conducted evacuation of the pupils from “IB Mtiebi” boarding school during the fire and earthquake simulation. The mentioned training was held within the frames of “Civil Security at Schools” campaign.
Firefighters and rescuers of Didube-Chughureti, Mtatsminda-Krtsanisi Divisions of Tbilisi Main Division under Emergency Situations Management Agency of MIA held theoretical and practical training which was attended by the pupils and teachers. According to previously elaborated scenario officers of the agency extinguished fire and evacuated 850 pupils and their teachers from the building. Within the frames of the training rescuers descended three injured persons by means of the stretcher and special safety basket from the building.
The training is aimed at preparing teachers and school personnel for the emergency situations, developing and improving their survival skills.