• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომელმა ვერონაში გამართულ შე...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომელმა ვერონაში გამართულ შერეული ორთაბრძოლების მსოფლიო ჩემპიონატში ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს სამტრედიის განყოფილების უფროსმა ცოტნე შენგელიამ 2015 წლის 1-3 მაისს იტალიის ქალაქ ვერონაში გამართულ, შერეული ორთაბრძოლების მსოფლიო ჩემპიონატში მიიღო მონაწილეობა, რომელზეც 50 ქვეყანა იყო წარმოდგენილი. ცოტნე შენგელია არის 2012 წლის მსოფლიო თასისა და 2014 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის ვერცხლის მედლის მფლობელი. მისი სპორტული კარიერა ასევე მოიცავს შემდეგ მიღწევებს: 2000-2004 წწ. საქართველოს ხუთგზის ჩემპიონი თავისუფალ ჭიდაობასა და სამბოში; 2001 წელი - მსოფლიო ჩემპიონ ზარბექ ბერიშვილის საერთაშორისო ტურნირი - I საპრიზო ადგილი; 2001 წელი - ევროპის ჩემპიონატი – მონაწილე; 2002 წელი - ირანი, თეირანი, აზიის ჩემპიონი.
ვერონაში გამართულ მსოფლიო ჩემპიონატში ცოტნე შენგელიამ III საპრიზო ადგილი აიღო. გამარჯვებულს თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს ადმინისტრაციის წარმომადგენლები და გულშემატკივრები დახვდნენ.

• Emergency Situations Management Agency employee took part in the mixed martial a...
Emergency Situations Management Agency employee took part in the mixed martial arts World Championship held in Verona and won the third place
On 1-3 May, 2015 Head of Samtredia unit of Emergency Situations Management Agency – Tsotne Shengelia participated in the mixed martial arts World Championship held in Verona, Italy in which 50 countries were presented. Tsotne Shengelia is the owner of World Cup 2012 and earned silver medal at the World Championship in 2014. During his sport career his achievements include: 200-2004 five times winner of Gergia in Sambo and free wrestling,2001- Zarbeq Berishvili international tournament where he earned first place, participant of the Europe Championship 2001, Champion of Asian of 2002, Tehran, Iran.
Tsotne Shengelia took the third place in the mixed martial arts World Championship held in Verona. Tsotne Shengelia was met at Tbilisi International Airport by the Emergency Situations Management Agency administration representatives and fans.