• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მეხანძრე-მაშველებმა სოფელ კუმისში ...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მეხანძრე-მაშველებმა სოფელ კუმისში ხანძრის სალიკვიდაციო ღონისძიება ჩაატარეს
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ "112"-ში შევიდა შეტყობინება გარდაბნის რაიონის სოფელ კუმისში გაჩენილი ხანძრის შესახებ. შემთხვევის ადგილზე დაუყოვნებლივ იქნა გაგზავნილი კუმისის განყოფილების ავტოცისტერნა. იმის გამო, რომ ცეცხლი გამხმარ ბალახს ეკიდა და იყო საშიშროება ხანძრის ფართო ტერიტორიაზე გავრცელების, ოპერაციაში ჩაერთო თბილისის, გარდაბნის და რუსთავის სახანძრო-სამაშველო დანაყოფების 14 სახანძრო და სამაშველო ერთეული. ხანძრის ჩაქრობის ღონისძიებაში მონაწილეობდა 120 მეხანძრე-მაშველი.
ხანძრის სალიკვიდაციო ოპერაციაში ასევე ჩართული იყო სასაზღვრო პოლიციის დეპარტამენტის ორი ვერტმფრენი. ხანძრის შედეგად დაიწვა ორი საცხოვრებელი სახლი და სამი დამხმარე ტიპის ნაგებობა. დაშავებული არავინაა. ხანძრის გამომწვევ მიზეზებს გამოძიება დაადგენს.

Rescuer-firemen of Emergency Situations Management Agency held fire extinguishing activities in Kumisi
Operative Response Center 112 received report regarding the fire in village Kumisi, Gardabani region. Kumisi division tank truck was departed to the site as soon as the report was received. Due to the fact, that the territory with dry grass was on fire, there was a danger of spreading it on larger area. Tbilisi, Gardabani and Rustavi 14 fire and rescue services units were departed to the fire site. 120 rescuer-firemen were involved in the fire-extinguishing operation.
Two helicopters of Border Police Department were also involved in the fire liquidation operation. Two houses and three warehouses were burned as a result of fire. The investigation will determine the cause of the fire.