• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა ცხრა მოქალაქე გადაარჩინ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა, ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, მოქალაქეები შავი ზღვიდან უვნებლად გამოიყვანეს.
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ ,,112“-ში შევიდა შეტყობინება, რომ ქალაქ ბათუმში ეროვნებით აზერბაიჯანელი საქართველოს ცხრა მოქალაქე, მათ შორის, 3 არასრულწლოვანი, შავ ზღვაში სასეირნო კატარღით შევიდნენ, რის შემდეგადაც კატარღას ძრავი გაუფუჭდა და მოქალაქეები შველას ითხოვდნენ. სამაშველო ჯგუფი ადგილზე დროულად გამოცხადდა და ჩატარებული სპეციალური სამუშაოების შედეგად მოხდა მათი ნაპირზე უვნებლად გამოყვანა. აღნიშნული კატარღა კი მაშველებმა საბუქსირე საშუალებით ნაპირზე გადაიტანეს.

The rescuers of Emergency Situations Management Agency rescued citizens from the waves of the Black Sea as a result of the rescue operation.
Emergency Response Center “112” received report that 9 Georgian citizens, including 3 children sailed in the Black Sea with a boat and were in need of help because the engine of the boat broke down and they appeared trapped in the sea. Team of rescuers arrived at the place dully and as a result of the special activities they managed to rescue the citizens. The mentioned boat was towed off from the sea by the rescuers.