• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა შატილში სამაშველო ოპერა...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა შატილში სამაშველო ოპერაცია წარმატებით დაასრულეს
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველები შატილში სამძებრო-სამაშველო ღონისძიებებს გუშინ საღამოდან ახორციელებდნენ.
21 აპრილს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოში შევიდა შეტყობინება იმის შესახებ, რომ შატილში, ტყეში ფიჩხის შესაგროვებლად წასულ ახალგაზრდას ხე დაეცა და კლდიდან დაგორდა. მას მენჯ-ბარძაყის და წვივის არეში მოტეხილობები აღენიშნებოდა. დაშავებული კლდიდან სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა ჩამოიყვანეს.
განსაკუთრებულ საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების სამმართველოს 10 კაციანი სამაშველო ჯგუფი შეტყობინების მიღებისთანავე გავიდა თბილისიდან. მათ დაზარალებულისთვის შატილში ტკივილგამაყუჩებელი საშუალებები წაიღეს. უამინდობის გამო ვერ მოხერხდა ვერტმფრენით გადაფრენა, რის გამოც, მაშველებს თოვლში, დაახლოებით 50 კილომეტრი ფეხით მოუწიათ სიარული. ამინდის გაუმჯობესებისთანავე, დღეს შესაძლებელი გახდა სამაშველო სამუშაოს განახლება და მაშველებმა დაზარალებული თბილისში სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენით ჩამოიყვანეს.

• Rescue operation was successfully completed in Shatili
Rescuers of Emergency Situations Management Agency of MIA launched search and rescue operation yesterday.
On April 21, Emergency Situations Management Agency received report that citizen, Gigi Tchintcharauli slid from the heel in Shatili. The citizen had hip and leg fractures. Border Police officers managed to descend the injured person from the heel.
As soon as the report was received rescuers’ team comprised of 10 people departed from Tbilisi and took painkillers with them in Shatili to assist the injured person. Due to the bad weather it was impossible involve helicopter in the operation, due to which rescuers had to walk 50 kilometers. As soon as the weather improved helicopter of the border police was involved in the operation and rescuers were able to transport the injured persons to Tbilisi.