• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის მაშველები ბორჯომის ტყე-პარკში ...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის მაშველები ბორჯომის ტყე-პარკში გაუჩინარებული გერმანელი ექსპერტის საძიებო სამუშაოებს აგრძელებს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის თანამშრომლები ბორჯომ-ხარაგაულის ტყე-პარკში 8 ივნისს გაუჩინარებული 73 წლის გერმანელი მეცნიერის სამძებრო-სამაშველო სამუშაოებს განაგრძობენ. დაკარგული მეცნიერის მოსანახად სამთო-სამაშველო ჯგუფებმა საფეხმავლო ბილიკები გაიარეს და ვერტმფრენიდან დათვალიერება განახორციელეს.
გარემოსდაცვით საკითხებზე მომუშავე ჰანს ჰოეფლე საქართველოს გერმანიის საერთაშორისო განვითარების საზოგადოების მოწვევით ესტუმრა. წინასწარი ინფორმაციით, ექსპერტი 7 ივნისს ბორჯომის ხეობაში დასასვენებლად წავიდა. 10 ივნისს „112“-ში შევიდა შეტყობინება მისი დაკარგვის შესახებ. ჰანს ჰოეფლეს ქართველმა კოლეგამ განაცხადა, რომ იგი სამსახურში არ გამოცხადდა. შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის სამაშველო ჯგუფებმა იმავე დღეს დაიწყეს საძიებო-სამაშველო ღონისძიება. წინასწარი ინფორმაციით, გერმანელი მეცნიერი 8 ივნისს სამეცხვარიოსა და ლომისმთის მიმდებარე ტერიტორიაზე მეცხვარეებმა ნახეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოქალაქეებს მიმართავს, თუ ვიმეს რაიმე სახის ინფორმაცია გააჩნია გაუჩინარებული 73 წლის გერმანელი მეცნიერის ჰანს ჰოეფლეს შესახებ, დარეკონ „112“-ზე.

• MIA emergency management department rescuers continue search for the missing Ger...
MIA emergency management department rescuers continue search for the missing German expert in Borjomi National Park
MIA emergency management department staff continues search and rescue activities to find the 73-year-old German scientist disappeared in Borjomi-Kharagauli national park on June 8th. Search efforts are ensured by the rescue groups under way of land and by helicopter.
Hans Hoefle was working on environment protection issues and visited Georgia under the invitation of Deutsche Gesellschaft fr Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Pursued to preliminary information expert went to Borjomi Gorge on June 7th. On June 10th 112 received report that the expert was missing. MIA emergency management department began search and rescue operations on the same day. According to preliminary information German expert was seen on June 8th in the vicinity of the territories of Sametskhvareo and Lomismta.
Ministry of Internal Affairs addresses to the citizens, in case anyone has any kind of information about the 73- year-old missing German expert Hans Hoefle, please call on “112”.