• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორმა კატასტროფების რისკი...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორმა კატასტროფების რისკის შემცირების საკითხებზე სამუშაო შეხვედრა გახსნა
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორმა ზვიად ქაწაშვილმა, გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის მინისტრ ელგუჯა ხოკრიშვილთან ერთად, გაერო-ს კატასტროფების რისკის შემცირების ოფისის (UNISDR) მიერ ორგანიზებული სამუშაო შეხვედრა გახსნა.
სამუშაო შეხვედრები – „შესაძლებლობების გაძლიერება ადგილობრივ დონეზე კატასტროფების რისკის შემცირების და კლიმატის ცვლილებასთან ადაპტაციის სფეროში“ გაერო-ს გლობალური კამპანიის – „გავხადოთ ქალაქები მდგრადი“ – ფარგლებში ტარდება და მსოფლიოს 2217 ქალაქს მოიცავს. შეხვედრების მიზანია ხელი შეუწყოს ქალაქებსა და მუნიციპალიტეტებში კატასტროფების რისკის შემცირების და კლიმატის ცვლილებასთან ადაპტაციის სფეროში შესაძლებლობების გაძლიერებას, კატასტროფების რისკის შემცირების სამოქმედო გეგმების შემუშავებასა და განხორციელებას, ქალაქებს შორის თანამშრომლობისა და გამოცდილების გაზიარებას და კატასტროფების რისკის შემცირების ღონისძიებების ინტეგრირებას ადგილობრივ პროგრამებსა და ინიციატივებში.
სამუშაო შეხვედრები შსს-ს აკადემიაში 5 დეკემბრამდე გაიმართება და მასში შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის, გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს, თბილისის, ქუთაისის, ფოთის, თელავის, ბათუმის მერიისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის, ასევე, გაეროს მაღალი რანგის წარმომადგენლები მიიღებენ მონაწილეობას.

• Director of Emergency Situations Management Department opened working meeting on...
Director of Emergency Situations Management Department opened working meeting on risk reduction issues
Director of Emergency Situations Management Department –Zviad Katsashvili along with the Minister of Environment and Natural Recourses Protection- Elguja Khorkishvili has opened working meeting organized by United Nations International Strategy for Disaster Reduction (UNISDR).
Meetings are held within the frames of the UN global campaign –“Capacity Building on the Local Level in the Sphere of Risk Reduction and Adaptation to the Climate Changes” and “Make Cities Sustainable” which encompasses 2217 cities. Aim of the meetings is to contribute to the enforcement of capacities in the sphere of risk reduction in towns and municipalities, elaboration and implementation of the action plan, exchange of information and experience between the towns and integration of risk reduction activities in the local programs and initiatives.
Working meetings will continue at MIA Academy till December 5 at MIA Academy with participation of MIA Emergency Situations Management Department, high officials of the UN and etc.