• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის და უკრაინის საგანგებო სიტუაციე...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის და უკრაინის საგანგებო სიტუაციების სამსახურის წარმომადგენლებმა ერთობლივი ღონისძიებების გეგმას მოაწერეს ხელი
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტსა და უკრაინის საგანგებო სიტუაციების სახელმწიფო სამსახურს შორის, სახელმწიფოთაშორისი შეთანხმების ფარგლებში, ქალაქ კიევში ხელი მოეწერა 2014-2016 წლების ერთობლივი ღონისძიებების გეგმას სამრეწველო ავარიების, კატასტროფების, სტიქიური უბედურებების თავიდან აცილებისა და მათი შედეგების ლიკვიდაციის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ.
საქართველოს მხარეს წარმოადგენდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი ზვიად ქაწაშვილი, ხოლო უკრაინის მხარეს – უკრაინის საგანგებო სიტუაციების სახელმწიფო სამსახურის თავმჯდომარე სერგეი ბოჩკოვსკი.
ორმხრივ შეხვერაზე მხარეებმა ასევე განიხილეს საქართველო-უკრაინის სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები სამოქალაქო დაცვის სფეროში.

• Emergency Situations Management Department of MIA and State Service of Emergenc...
Emergency Situations Management Department of MIA and State Service of Emergency Situations of Ukraine have signed plan for joint activities
Emergency Situations Management Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and State Service of Emergency Situations of Ukraine have signed plan for joint activities on prevention and liquidation of catastrophes, accidents and natural disasters by mans of co-operation.
Georgian side was presented by Director of Emergency Situations Management Department of the Ministry of Internal Affairs Zviad Katsashvili while Ukraine was presented by the chairman of State Service of Emergency Situations Sergei Bochkovski.
During the meeting sides discussed future plans of co-operation between the two countries in the sphere of civil protection.